BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Apdovanoti laiškus naujajam Jungtinių Tautų vadovui rašę moksleiviai

Data

2017 05 05

Įvertinimas
1
I-oji vieta Beatričė Milaknytė.jpg

Susisiekimo ministerijoje šiandien paskelbti ir apdovanoti tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laureatai. Jau 46-ąjį kartą Pasaulinės pašto sąjungos rengiamame konkurse šiemet Lietuvai atstovaus Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos auklėtinė Beatričė Milaknytė.

„Šiandien pasaulinės problemos yra kaip niekada aktualios. Pasaulyje be sienų labai svarbu kalbėti ir būti išgirstiems. Džiugu, kad viso pasaulio jaunimas turi išskirtinę galimybę prisiliesti prie opiausių pasaulio problemų ir gali tai padaryti unikalia laiško forma“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Šiais metais tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso tema: „Įsivaizduok, kad esi naujojo Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus patarėjas (-a). Kokią pasaulinę problemą patartum jam spręsti pirmiausia ir kaip?“ Konkurse dalyvauja apie 1,5 milijono moksleivių iš viso pasaulio.

„Lietuvos paštas kartu su Pasauline pašto sąjunga kasmet jaunimą kviečia prisiminti laiškų rašymo tradiciją. Laiškuose prasmingai atsiskleidžia dėmesys detalėms ir santykis tarp siuntėjo bei adresato. Šių metų epistolinio rašinio konkursui pateikti darbai stebino šalies moksleivių talentais ir drąsa dėstyti savo požiūrį į iššūkius, su kuriais globaliu mastu susiduria šiandieninė demokratija, žmogaus teisės ir saugumas“, – pažymėjo Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

Geriausiu epistoliniu rašiniu pripažintas Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos moksleivės Beatričės Milaknytės (mokytoja Rita Skurvydienė) tekstas išverstas į prancūzų kalbą ir išsiųstas Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautiniam biurui, kur bus vertinamas tarptautinės komisijos.

Antroji vieta tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionaliniame etape skirta Jurbarko rajono Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos moksleiviui Ryčiui Ramonui ir jo mokytojai Jovitai Mišeikienei. Trečioji vieta atiteko Jurbarko rajono Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcinio centro moksleivei Ingai Laiconaitei (mokytoja Roma Masaitytė).

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas organizuojamas dviem pakopomis. Pirmiausia šalies mokyklose rengiamas nacionalinis etapas. Vertinimo komisijos išrinktas geriausias nacionalinio etapo rašinys siunčiamas Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautiniam biurui. Čia vertinami iš visų pasaulio šalių atkeliavę geriausi moksleivių parašyti laiškai.

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį organizuoja Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO). Lietuvoje šį konkursą rengia AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Konkurso partneriai – Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.