BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Aptartas stambiausių ES remiamų transporto projektų įgyvendinimas

Data

2008 07 03

Įvertinimas
0

Liepos 3 d. susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius kartu su Transporto investicijų direkcijos bei ministerijai pavaldžių įstaigų ir įmonių vadovais aptarė stambiausių Europos Sąjungos remiamų transporto projektų įgyvendinimą. Posėdyje aptarta ISPA, Sanglaudos ir TEN-T fondų remiamų projektų įgyvendinimo eiga bei 2007–2013 metų laikotarpio ES paramos projektai.

 

Nuo 2000 metų Europos Sąjungos ISPA ir Sanglaudos fondo parama yra suteikta dvidešimčiai stambių šalies transporto projektų. Tai automobilių kelių ir geležinkelių projektai, skirti plėtoti ir gerinti Lietuvos teritoriją kertančių transeuropinių transporto koridorių infrastruktūrą, užtikrinti kokybiškas jungtis su šiais transporto koridoriais bei su jais susijusiems transporto mazgams modernizuoti ir rekonstruoti. Iš viso minėtų fondų parama Lietuvos transporto infrastruktūrai siekia 1,43 mlrd. litų, iš jų panaudota jau daugiau kaip 70 proc. lėšų.

 

Iki šiol visiškai įgyvendinti septyni ISPA ir Sanglaudos fondų remiami projektai: jau rekonstruoti transeuropinio transporto tinklo keliai E85 Lyda–Vilnius, E272 Vilnius–Panevėžys–Šiauliai–Palanga, E28 Vilnius–Marijampolė bei I ir IXD transporto koridoriams priklausantys keliai.

 

Visi kiti darbai turės būti baigti iki 2010 metų pabaigos, tačiau dalį projektų numatoma pabaigti jau šiais metais. Pavyzdžiui, jau dabar baigiami šiaurinio privažiavimo kelio į Klaipėdos jūrų uostą darbai, iki metų pabaigos tikimasi baigti tiesti trūkstamą tarptautinio IXB transporto koridoriaus grandį – Vilniaus pietinį aplinkkelį.

 

Lietuvoje sėkmingai įgyvendinami ir naujo – 2007–2013 metų ES paramos finansinio laikotarpio transporto projektai. Pernai Vyriausybės patvirtinta specialioji biudžeto programa leido pradėti įgyvendinti projektus nelaukiant, kol šalį pasieks minėto laikotarpio ES struktūrinės paramos lėšos. Transporto srityje vien 2007 metais buvo įgyvendinama 12 projektų, kuriems panaudota daugiau kaip 195 mln. litų numatomų Sanglaudos fondo bei Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

 

Naujuoju finansiniu laikotarpiu Susisiekimo ministerija vykdys 10 transporto priemonių, skirtų transeuropinių transporto tinklų plėtrai ir esminei ekonominei infrastruktūrai gerinti. Septynioms iš šių priemonių jau pasirengta – su Finansų ministerija suderinti projektų finansavimo sąlygų aprašai. Šie aprašai suteikia pagrindą panaudoti 95,6 proc. visos transporto sektoriui numatomos ES paramos.

 

Europos Komisijai Lietuva taip pat yra pateikusi paraiškas dėl 8 transporto projektų finansavimo iš TEN-T fondo. Šis fondas iš dalies jau finansuoja projekto „Rail Baltica“ pirmąjį etapą bei IXB transporto koridoriaus sąsajos su Klaipėdos valstybiniu jūrų uostu – centrinio įvažiavimo į uostą rekonstrukciją. Taip pat artimiausiu metu tikimasi sulaukti sprendimo dėl projekto „Rail Baltica“ tolesnio finansavimo bei dėl paramos IA transporto koridoriaus plėtrai ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto projektams.