BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Aptartos galimybės plėtoti Lietuvos ir Žemutinės Saksonijos transporto ryšius

Data

2008 09 05

Įvertinimas
0

Rugsėjo 5 d. susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius priėmė Vokietijos Žemutinės Saksonijos ūkio, darbo ir susisiekimo ministerijos valstybės sekretoriaus Joachim Weren vadovaujamą politikų ir valstybinių institucijų  atstovų delegaciją bei aptarė šalių bendradarbiavimo  transporto srityje plėtros galimybes.

„Tikiuosi, kad šis ir tolesni mūsų susitikimai ateityje padės plėtoti  Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą transporto srityje, o tai skatins didinti prekių judėjimą abipuse kryptimi“, - teigė susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius priimdamas  Vokietijos žemutinės Saksonijos politikų ir valstybinių institucijų atstovų delegaciją.

A. Butkevičius  svečius informavo apie savo vizitą birželio mėnesį Vokietijos Bremenhafeno bei Pomeranijos žemėje, susitikimus su vietos valstybinių institucijų ir verslininkų atstovais.  Ministras taip patpristatė Lietuvos transporto sektorių, pabrėždamas krovos augimą Klaipėdos jūros uoste. „Man malonu šiandien  pažymėti, kad Vokietijos kroviniai mūsų uoste sudaro net 16,1 procentą, - pabrėžė jis – ir nuolat didėjant krovinių apimčiai Klaipėdos jūrų uoste, tikimės ir Vokietijos prekių kiekio augimo“.

Svečiai iš Žemutinės Saksonijos taip pat buvo supažindinti su ministerijos vykdomais ir planuojamais ES finansuojamais transporto infrastruktūros projektais (tarp jų – europinės vėžės geležinkeliu Rail Baltica, šaudykliniu konteineriniu traukiniu „Vikingas“,  numatomais statyti viešaisiais logistikos centrais). Algirdas Butkevičius pakvietė Vokietijos verslo atstovus dalyvauti Lietuvos rengiamuose tarptautiniuose konkursuose dėl transporto infrastruktūros plėtros. Ministras taip pat informavo apie Lietuvos inicijuojamą 2009 m. Lietuvoje Europos ir Azijos transporto ministrų konferenciją ASEM, kurioje dalyvaus ir Vokietijos transporto ministras.

„Žemutinė Saksonija turi  net 6 jūrų uostus ir planuojame 2011 m.užbaigti dar vieną – Wilmahafen uostą.Todėl esame antroji pagal jūrų transportą žemė Vokietijoje, - sakė svečių delegacijos vadovas  Joachim Weren, -  ir todėl interesai didinti jūrų krovinius yra bendri“.

Kalbant apie oro transporto bendradarbiavimą, susisiekimo ministras A. Butkevičius pakvietė Vokietijos kompanijas atidaryti oro liniją į Palangos regioną, kurį taip mėgsta keliautojai iš Vokietijos. Savo ruožtu,  svečių delegacijos vadovas J. Weren pakvietė  bendradarbiavimui su Hanoverio oro uostu. Taip pat siūlė pasidalinti įgyvendinamų transporto infrastruktūros projektų finansavimo praktika, ypač privataus kapitalo pritraukimui į bendrus projektus.