BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Aptartos Lietuvos ir Kirgizijos bendradarbiavimo transporto srityje galimybės

Data

2008 08 26

Įvertinimas
0

                   

 

Susisiekimo ministerijoje lankėsi Kirgizijos delegacija, vadovaujama Kirgizijos žemės, vandens ūkio ir perdirbimo pramonės ministro Arstanbeko Nogojevo. Susitikimo metu aptartos šalių bendradarbiavimo ir krovinių pervežimų didinimo galimybės.

                                              

                                                                               

                                              

 

Kirgizijos delegaciją priėmę susisiekimo viceministras Česlovas Šikšnelis ir ministerijos sekretorius Arvydas Vaitkus svečius supažindino su Lietuvos transporto sistema, šalies teritoriją kertančiais transporto koridoriais, krovinių gabenimo per Klaipėdos valstybinį jūrų uostą galimybėmis.

 

Vienas svarbiausių bendradarbiavimo klausimų – Kirgizijos krovinių gabenimas per Lietuvą į Vakarų ir Šiaurės Europos šalis. Kirgiziją itin domina galimybė į Europą transportuoti ekologišką žemės ūkio produkciją, iš Europos atsivežti automobilių ir kitų prekių.

 

Šie kroviniai galėtų būti pervežami geležinkeliais, krovinių srautą nukreipiant tarptautiniu transporto koridoriumi TRACECA į Ukrainos uostą Iljičiovską, iš ten mišriojo transporto traukiniu „Vikingas“ – į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.

 

                                            

Kaip informavo A. Nogojevas, Kirgizija ir Kinija ketina bendradarbiauti tiesiant šias šalis jungiančią geležinkelio liniją. Atsižvelgiant į Azijos šalyse plėtojamą geležinkelių infrastruktūrą, krovinių gabenimas šiuo transportu Rytų–Vakarų kryptimi būtų itin perspektyvus.

 

Kirgiziją taip pat domina aktyvesnis bendradarbiavimas gabenant krovinius kelių transportu. Šios šalies verslininkai norėtų kurti bendras įmones su Lietuvos kelių vežėjais. Kelionės leidimais tarptautiniams krovinių vežimams Lietuva ir Kirgizija jau keičiasi nuo 1999 metų.

 

Susitikimo metu sutarta skatinti abipusiai naudingą šalių bendradarbiavimą, o konkretiems klausimams spręsti sudaryti bendrą darbo grupę. Svečiai pakvietė Lietuvos susisiekimo ministerijos atstovus atvykti su vizitu į Kirgiziją.

 

Šių metų gegužės mėnesį Lietuvos ir Kirgizijos ekonominis bendradarbiavimas buvo aptartas vyriausybiniame lygmenyje, Lietuvos Ministrui Pirmininkui Gediminui Kirkilui su oficialia šalies delegacija lankantis Kirgizijoje.