BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Aptartos Švedijos ir Lietuvos uostų bendradarbiavimo galimybės plėtojant trumpųjų nuotolių laivybą

Data

2005 12 12

Įvertinimas
0

Gruodžio 12 d. susisiekimo ministras Petras Čėsna priėmė Švedijos Karalystės  nepaprastąją ir įgaliotąją ambasadorę Lietuvoje J.E.  p. Malin Karre. Susitikime buvo aptartos abiejų šalių bendradarbiavimo transporto srityje galimybės.

Lietuvos susisiekimo ministras Petras Čėsna ir Švedijos Karalystės nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė J.E. p. Malin Karre apsikeitė informacija apie Klaipėdos ir Gioterburgo jūrų uostus ir aptarė jų bendradarbiavimo galimybes.

Petro Čėsnos teigimu, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija yra pasirašiusi bendrojo finansavimo pareiškimą Interreg III B projektui “Baltic Gateway Plus”, kuriame dalyvauja ir Pietų Švedijos uostų ir regionų administracijos. Viename šio plano darbinių paketų yra projektas – konteinerinis traukinys tarp Gioteborgo ir Karlshamno su tolimesne jūrine jungtimi į Rytinės Baltijos juros pakrantės uostus, tame tarpe ir Klaipėdos.

Šių metų gruodžio mėnesį buvo planuojamas šio projekto atrankos komiteto posėdis, kuriame turėjo paaiškėti, ar jis bus patvirtintas ir gaus ES finansavimą. Jeigu Gioteborgo uostas būtų naudojamas kaip pagrindinis uostas aukščiau nurodyto projekto tikslui, sausumos keliu konteineriai nebebūtų gabenami. Tai užtikrintų tiek Gioterburgo, tiek Klaipėdos uostų  apkrovimų plėtrą bei atitiktų  ES transporto politiką dėl sausumos kelių apkrovimo ir neigiamos įtakos aplinkai mažinimo.

Šia proga  susisiekimo ministras Petras Čėsna pasidalijo  panašios paskirties  bendro Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos vykdomo projekto - mišriojo traukinio „Vikingas“ -  patirtimi. Abi pusės sutarė, kad 2006  m. vasario ar kovo mėnesį Švedijos konsulatas Klaipėdoje  surengs seminarą dėl platesnio Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimo transporto srityje.

Lietuvos ir Švedijos ekonominiame bendradarbiavime ir toliau išlieka Lietuvai palankios tendencijos. Dvišalė prekyba auga daugiausia Lietuvos eksporto į Švediją sąskaita. Lietuvos eksportas į Švediją 2005 m. I pusm. sudarė 723,6 mln . Lt  (209,57 mln . EUR) arba 5,0 proc. bendrojo Lietuvos eksporto. Lyginant su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, eksportas išaugo 29,55 proc.

Lietuvosimportas(pagal prekės kilmę) iš Švedijos 2005 m. I pusm. sudarė 649,09 mln . Lt (187,99 mln . EUR) arba 3,46 proc. bendrojo Lietuvos importo. Lyginant su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, importas išaugo 20,2 proc.

Lietuvos – Švedijos prekybos apyvarta 2005 m. I pusm. siekė 1 372, 69 mln. Lt (397,56 mln. EUR). Lietuvos ir Švedijos prekybos balansas 2005 m. I pusm. buvo teigiamas – 74,51 mln. Lt (21,58 mln. EUR).