Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Artimiausiu metu bus pradėta statyti geležinkelio stotelė prie Vilniaus oro uosto

Data

2008 06 11

Įvertinimas
0

                

 

Artimiausiu metu prie Tarptautinio Vilniaus oro uosto bus pradėta statyti geležinkelio stotelė, kurioje stos tarp Vilniaus geležinkelio stoties ir oro uosto važiuosiantys keleiviniai traukiniai. Parengiamuosius naujo maršruto darbus Susisiekimo ministerijos sekretorė Liudmila Zumerienė aptarė su ministerijos, AB „Lietuvos geležinkeliai“, Tarptautinio Vilniaus oro uosto ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovais.

 

Geležinkelio stotelę prie oro uosto įrengs AB „Lietuvos geležinkeliai“ skelbtą konkursą laimėjusi UAB „Vilmestos statyba“. Naujoje stotelėje bus įrengtas peronas su stogine keleiviams, prie perono nusileisti reikalingi laiptai ir 15 žmonių talpinantis liftas, keleivių informavimo sistema, apšvietimas, vaizdo stebėjimo kameros. Stotelė bus įrengiama atsižvelgiant į keleivių su negalia bei ribotos judėsenos žmonių poreikius.

 

Geležinkelio stotelę su oro uosto terminalu jungs pėsčiųjų takas ir dengta galerija. Šiems darbams atlikti artimiausiu metu taip pat bus skelbiamas konkursas.

 

                                              

 

Posėdyje aptarti atliekami parengiamieji darbai bei Vilniaus geležinkelio stoties ir oro uosto prieigų sutvarkymas, siekiant sudaryti kuo patogesnes sąlygas keleiviams.

 

Planuojama, kad naujuoju maršrutu traukiniai pradės važiuoti jau šį rudenį. Preliminariais skaičiavimais, kelionė traukiniu tarp oro uosto ir geležinkelio stoties truks iki 12 minučių.

 

                                                         

 

Susisiekimo ministerijos sekretorė L. Zumerienė atkreipė dėmesį, kad patogus susisiekimas bus itin aktualus 2009-aisiais, kai Vilnius taps Europos kultūros sostine ir sulauks daugiau iš įvairių šalių atvykstančių žmonių. Jos teigimu, svarbu, Vilniaus miesto vartai – tarptautinis oro uostas būtų tinkamai sutvarkytas, patogiai pasiekiamas, nes tai turės įtakos ir Vilniaus miesto, ir Lietuvos įvaizdžiui.