Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Atskiras dvišales JAV ir ES šalių sutartis dėl oro susisiekimo keičia viena sutartis

Data

2008 06 18

Įvertinimas
0

 

Atskiras dvišales JAV ir ES šalių sutartis dėl oro susisiekimo keičia viena sutartis, kuri šį susisiekimą išplės ir supaprastins. Pritardama Susisiekimo ministerijos siūlymui, Vyriausybė nutarė kreiptis į šalies Prezidentą su prašymu pateikti Seimui ratifikuoti Briuselyje ir Vašingtone priimtą Europos Bendrijos bei jos valstybių narių ir JAV susitarimą dėl oro susisiekimo.

 

Minėtu ES valstybių ir JAV susitarimu siekiama atverti oro transporto rinką ir suderinti teisinius reikalavimus. Šis susitarimas reglamentuos ne tik pagrindinius skrydžių ir ekonominės veiklos reguliavimo aspektus, bet ir skrydžių saugą, konkurencingumą, oro eismo vadybą ir vartotojų apsaugą.

 

Susitarimas įsigalios, kai kiekviena susitariančioji valstybė užbaigs tam būtinas teisines procedūras – patvirtins susitarimą pagal nacionalinės teisės reikalavimus. Laikinai susitarimas jau taikomas nuo šių metų kovo 30 dienos.

 

Šiuo susitarimu JAV pripažįsta ES valstybių oro vežėjus ne kaip atskirus kiekvienos ES valstybės oro vežėjus, bet kaip Europos Bendrijos oro vežėjus. Pastarieji galės vykdyti skrydžius iš bet kurio ES taško į bet kurį JAV tašką neribojant vežimų apimties, skrydžių dažnumo ir orlaivių tipo. Susitarime numatyta galimybė vykdyti skrydžius per JAV ar ES į trečiąsias šalis. Be to, suvienodinami arba suderinami reikalavimai konkurencijos, valstybės pagalbos ir aviacinio saugumo srityse.

 

Iki šiol Lietuva neturėjo jokios galiojančios oro susisiekimo sutarties su JAV, todėl minėtas susitarimas atvers perspektyvas JAV ir Lietuvos rinkos formavimuisi, tiesioginiams skrydžiams bei skrydžiams pagal bendro kodo susitarimus tarp JAV ir Lietuvos oro vežėjų.

 

Tikimasi, kad susitarimo ratifikavimas turės teigiamos įtakos valstybės ekonomikai ir socialinei aplinkai, kadangi tiek Lietuvos, tiek kitų susitarimo šalių oro vežėjai galės vykdyti skrydžius į JAV, gerės sąlygos verslui ir turizmui.

 

Išorinių aviacijos ryšių plėtra – vienas iš pagrindinių ES transporto politikos tikslų. Siekiama, kad dvišalės ES valstybių ir trečiųjų šalių oro susisiekimo sutartys būtų suderintos su ES teise ir padėtų plėtoti aviacijos erdvę, skatinti naujas verslo bei investavimo galimybes.