BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Baltijos Asamblėjoje – ypatingas dėmesys projektui „Rail Baltica“

Data

2015 01 30

Įvertinimas
0
Baltijos Asamblėjoje – ypatingas dėmesys projektui „Rail Baltica“
Baltijos Asamblėjoje – ypatingas dėmesys projektui „Rail Baltica“
„Visą laiką siekėme, kad nauja europinė geležinkelio vėžė per Lietuvą driektųsi ekonomiškai naudingiausiu ir efektyviausiu maršrutu. Džiaugiuosi, kad buvo išgirsti mūsų argumentai, jog Vilniaus jungtis yra svarbus ekonominis veiksnys ir Lietuvai, ir visam Baltijos šalių regionui, leidžiantis išnaudoti sostinės potencialą viso „Rail Baltica“ projekto sėkmei“, – sakė ministras R. Sinkevičius.
 
Pasak ministro, valstybei šis projektas reiškia dar didesnę integraciją į ES ir ekonominio saugumo didinimą, verslo atstovams naujoji europinė vėžė atvers kelius greitam krovinių gabenimui į Europą ir verslo plėtrai, gyventojams ji leis kokybiškiau, greičiau ir saugiau keliauti.
 
Asamblėjoje Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentarai išklausė Baltijos valstybių vyriausybių ataskaitas, kaip įgyvendinami bendri transporto ir infrastruktūros, energetikos, ekonominio bendradarbiavimo projektai.
 
Daug dėmesio buvo skirta „Rail Baltica“ regioniniam projektui, jo įgyvendinimo problemoms. Kalbėta apie Baltijos valstybių uostus, Baltijos ir Šiaurės šalių jūros transporto koridorių. Politikai taip pat aptarė Baltijos valstybių ekonominio bendradarbiavimo ir  ekonomikos augimo skatinimo aktualijas.
 
2015 m. sausio 1 d. Lietuva pradėjo pirmininkauti Baltijos Asamblėjai. Šiemet Lietuvos Respublikos Seimas planuoja surengti 14 tarptautinių renginių, kurių dauguma vyks Vilniuje, taip pat po vieną renginį – Kaune, Klaipėdoje, Palangoje ir Šiauliuose.