BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Baltijos šalių transporto ministrai tarsis dėl tolesnio „Rail Baltica“ įgyvendinimo

Data

2011 12 07

Įvertinimas
0
Baltijos šalių transporto ministrai tarsis dėl tolesnio „Rail Baltica“ įgyvendinimo
Baltijos šalių transporto ministrai tarsis dėl tolesnio „Rail Baltica“ įgyvendinimo
„Rail Baltica“ geležinkelio linija yra viena iš strateginių Baltijos šalių transporto jungčių, kurią Europos Komisija planuoja įtraukti į pagrindinį transeuropinio transporto koridoriaus TEN-T tinklą. Šio tinklo plėtrai numatoma speciali Europos transporto jungčių finansavimo priemonė (angl. „Connecting Europe Facility“), pagal kurią galima tikėtis finansavimo ir projektui „Rail Baltica“.
 
Remdamiesi š. m. lapkričio 10 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos Premjerų pareikštu bendru pritarimu projektui „Rail Baltica“, ministrai aptars tolesnį projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimą. Esminius sutarimus numatoma patvirtinti bendra ketinimų deklaracija, joje pabrėžiant 2014–2020 m. laikotarpio ES finansavimo svarbą.
 
Ministro E. Masiulio teigimu, „Rail Baltica“ Baltijos šalyse yra neatsiejama nuo projekto plėtros Lenkijoje, todėl Lenkija turi būti kviečiama kartu dalyvauti visame projekto įgyvendinimo procese ir koordinuoti „Rail Baltica“ tiesimą nuo Talino iki Varšuvos.
 
Lietuvos, Latvijos ir Estijos ministrai taip pat planuoja pasirašyti susitarimą dėl bendradarbiavimo geležinkelių transporto srityje. Šio susitarimo tikslas – palengvinti susisiekimą geležinkelių transportu maršrutu Talinas–Ryga–Vilnius, nustatyti kompetentingų institucijų ir geležinkelio įmonių bendradarbiavimo gaires, remti viešojo sektoriaus ir privačių įmonių iniciatyvas, gerinti ekonominio bendradarbiavimo sąlygas. Šiam susitarimui įgyvendinti numatoma įsteigti jungtinį komitetą.