BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Bus pradėta diegti Nacionalinė laivų eismo stebėsenos informacinė sistema

Data

2011 12 07

Įvertinimas
0
Bus pradėta diegti Nacionalinė laivų eismo stebėsenos informacinė sistema
Bus pradėta diegti Nacionalinė laivų eismo stebėsenos informacinė sistema
Lietuvos saugios laivybos administracija turi užtikrinti nuolatinį informacinės sistemos, kaupiančios informaciją apie pavojingų ir aplinką teršiančių krovinių vežimą laivais, veikimą ir jos ryšį su atitinkamomis Lietuvos ir Europos Sąjungos kompetentingomis institucijomis.
 
 Įvykus incidentui su laivu jūroje, ši informacija yra reikalinga Lietuvos bei Europos Sąjungos šalių greitojo reagavimo tarnyboms, siekiant operatyviai užtikrinti saugumą jūroje bei efektyviai valdyti ekstremalias situacijas.
 
Nacionalinės laivų eismo stebėsenos informacinės sistemos sukūrimo ir įdiegimo projektas bus įgyvendinamas pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonės  „Intelektualios valdymo sistemos“ finansuojamą veiklą „Taikant naujausias IT, kurti ir plėtoti intelektualias valdymo sistemas – transporto (navigacijos) srityje“.
 
Projektas bus 100 procentų finansuojamas ES ir valstybės biudžeto lėšomis. Jį įgyvendinti numatoma iki 2013 metų pabaigos. Įgyvendinimui numatyta skirti iki 3,5 milijonų litų.
Sistemos sukūrimo ir įdiegimo projekto tikslas – taikant naujausias informacines technologijas bei naudojantis Automatine laivų identifikavimo sistema, sukurti bei įdiegti laivų eismo stebėsenos informacinę sistemą, incidento atveju užtikrinsiančią operatyvų informacijos apie laivus, gabenančius pavojingus ir aplinką teršiančius krovinius, perdavimą Lietuvos ir ES šalių greitojo reagavimo tarnyboms.
 
Įgyvendinant projektą bus parengta eksploatacinė bazė, reikalinga įdiegti ir eksploatuoti minėtą sistemą (pritaikyti naudojimui patalpas, kuriose bus montuojama kompiuterinė įranga, taip pat patalpas, kuriose Saugios laivybos administracijos operatoriai, naudodamiesi šia informacine sistema, vykdys laivų eismo stebėseną bei kitas funkcijas). Numatoma įsigyti sistemos eksploatacijai reikalinga kompiuterinė, programinė ir kita įranga, t. y. ketinama įsigyti bei sumontuoti kranto automatinės laivų identifikavimo sistemos infrastruktūrą ir priemones.  

Taip pat numatoma įsigyti programinę įrangą, reikalingą priimti duomenis apie Lietuvos jūros atsakomybės zonoje esančius laivus iš radarų iš kitų Lietuvos institucijų, turinčių tokius radarus. Šiuos duomenis, taip pat ir automatinės laivų identifikavimo sistemos duomenis iš siųstuvų / imtuvų, sumontuotų Klaipėdos, Nidos ir Šventosios švyturiuose, į Nacionalinės laivų eismo stebėsenos informacinę sistemą numatoma perduoti plačiajuosčiu elektroniniu ryšiu. Įgyvendinant šį projektą, turės būti įdiegtas ir Saugios laivybos administracijos tarnautojų radijo ryšio su laivais, esančiais Lietuvos atsakomybės jūros rajone, palaikymas.