BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Dėl Italijos vežėjų streiko rekomenduojama vengti pagrindinių šios šalies magistralių

Data

2007 12 12

Įvertinimas
0

LR susisiekimo ministerija informuoja, kad dėl Italijos krovinių vežėjų streiko važiuojantiems per šią šalį iki gruodžio 15 dienos rekomenduojama vengti pagrindinių magistralių ir didelių miestų transporto mazgų arba laikinai atsisakyti kelionės. Susisiekimo keliais sąlygos smarkiai pablogėjo, kai gruodžio 10 dieną Italijos krovinių vežėjų asociacijų profsąjungos paskelbė visuotinį streiką. Numatoma, kad streikas tęsis iki gruodžio 14 dienos 24 val.

Lietuvos Respublikos ambasados Italijoje duomenimis, streiko metu Italijos krovininio transporto vairuotojai blokuoja autostradas, įvažiavimus į pagrindinius miestus, išvažiavimus iš krovininio transporto stovėjimo aikštelių bei logistikos centrų.

Ambasados teigimu, Italijos Vyriausybė ir teisėsaugos institucijos tokiai įvykių raidai nebuvo pasirengusios, todėl visoje šalyje sutriko krovinių judėjimas, o situacija miestuose darosi kritiška. Pavyzdžiui, Romoje degalinėse baigėsi degalai, policijos eskortų lydimi benzovežiai gabena degalus tik greitosios pagalbos ir kitų būtinųjų tarnybų automobiliams. Maisto prekių parduotuvėse pradėjo trūkti produktų. Nors Italijos Vyriausybė deklaruoja, kad situacija „nepriimtina“ ir grasina įvairiomis sankcijomis, padėtis šiuo metu dar mažai keičiasi.

Didžiausios transporto spūstys susidarė Italijos ir Prancūzijos pasienio autostradoje A10. Taip pat blokuojamas eismas autostradose A4 Brestas–Paduja, A1 Roma–Neapolis, A30 Caserta–Salerno bei Mestre miesto rajone prie Venecijos. Visiškai blokuotas susisiekimas su Sardinija ir Sicilija. Dėl streiko apsunkintas ir kitų transporto rūšių judėjimas Italijos automobilių keliais.

Italijos krovinių vežėjų asociacijų profsąjungos, sustabdžiusios krovininio transporto judėjimą visoje šios šalies teritorijoje, streikuoja reikalaudamos socialinių garantijų ir ragindamos savo Vyriausybę kovoti su nelegaliais vežėjais.