BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


E-valdžios veiksmų planas sieks užtikrinti viešųjų paslaugų prieinamumą visoje ES

Data

2010 12 16

Įvertinimas
0
E-valdžios populiarinimas padidins Europos Sąjungos konkurencingumą ir valdžios institucijoms suteiks galimybę siūlyti patobulintas paslaugas taupyti lėšas ir užtikrinti didesnį rentabilumą. Siekiama, kad iki 2015 m. e-valdžios paslaugomis naudotųsi 50 proc. piliečių ir 80 proc. įmonių, visos pagrindinės viešosios paslaugos būtų prieinamos internetu.  Verslininkai galėtų steigti įmones ir užsiimti verslu, o piliečiams būtų lengviau mokytis, dirbti, gyventi ir išeiti į pensiją bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje.
 
Už skaitmeninę darbotvarkę atsakingos Europos Komisijos pirmininko pavaduotojos Neelie Kroes teigimu, taikant e-valdžios veiksmų planą, valdžios institucijoms bus sudarytos sąlygos naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis, kad jos galėtų teikti geresnes paslaugas už mažesnę kainą, taip pat pagerinti prieigą prie viešųjų paslaugų ir taip piliečiams bei įmonėms sudaryti lengvesnes ir geresnes gyvenimo ir veiklos sąlygas.
Europos e-valdžios veiksmų plane numatyta vietos, regionų, nacionaliniu ir ES lygmenimis remti perėjimą prie naujos kartos atvirų, lanksčių ir sklandžiai teikiamų e-valdžios paslaugų. Siekiama užtikrinti, kad paslaugomis, teikiamomis vienoje valstybėje narėje, būtų paprasta naudotis ir kitose ES valstybėse bei sudaryti sąlygas, kad naudotojai galėtų aktyviai prisidėti prie jų poreikius geriausiai atitinkančių internetu teikiamų viešųjų paslaugų kūrimo.
 
Viena iš svarbiausių funkcijų įgyvendinant veiksmų planą teks valstybių narių valdžios institucijoms, o pagrindinis Europos Komisijos uždavinys – pagerinti sąlygas plėtoti tarpvalstybines e-valdžios paslaugas. Tam reikia nustatyti išankstines sąlygas, pvz., užtikrinti sistemų sąveikumą ir sukurti elektroninio parašo ir e-atpažinties sistemas.