BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Eismo saugumo taryboje – alkoblokų įteisinimo ir žieminių padangų naudojimo klausimai

Data

2015 09 25

Įvertinimas
0
IMG_0452.JPG

Siekiant sumažinti neblaivių vairuotojų dalyvavimo eisme galimybes, Lietuvoje rengiamasi įteisinti alkoblokų, neleidžiančių girtam vairuotojui užvesti variklio, naudojimą. Alkoblokų sistemos įteisinimo klausimus šiandien Susisiekimo ministerijoje svarstė Eismo saugumo taryba, vadovaujama susisiekimo viceministro Sauliaus Girdausko.

Numatoma, kad alkoblokas galėtų tapti neblaivių vairuotojų reabilitacijos programos dalimi ir būtų savanoriškai pasirenkama auklėjamoji priemonė. Svarstoma galimybė šią priemonę pasirinkusiems vairuotojams perpus sumažinti teisės vairuoti atėmimo terminą. Taip pat numatoma, kad alkoblokai turėtų būti privalomi didelės rizikos arba didesnės svarbos transporto priemonėse, pavyzdžiui, mokykliniuose autobusuose, viešajame, komerciniame, komunaliniame transporte ir kt. Rengiantis autoblokų įteisinimui remiamasi sėkminga Skandinavijos, Nyderlandų, Belgijos ir kitų šalių patirtimi. Artimiausiu metu ketinama sudaryti tarpžinybinę darbo grupę, kuri koordinuos ir spręs alkoblokų sistemos įteisinimo klausimus.

Eismo saugumo taryba taip pat aptarė galimus Kelių eismo taisyklių nuostatų, reglamentuojančių žieminių padangų naudojimą, pakeitimus. Numatoma lanksčiau reguliuoti tokių padangų naudojimą, atsižvelgiant į klimato šilimą ir būtinybę užtikrinti eismo saugą, svarstomos nuostatos dėl motociklų padangų bei automobilių dygliuotų padangų naudojimo.