BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Europarlamentarai domėjosi „Rail Baltica“ ir „Via Baltica“ projektų pažanga ir įgyvendinimo problematika

Data

2006 12 19

Įvertinimas
0

Gruodžio 18 d. susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius susitiko su Lietuvos  europarlamentarais.  Susitikimo metu buvo apsvarstyta „Rail Baltica“  bei  „Via Baltica“  projektų  įgyvendinimo klausimai.

„Rail Baltica“ yra svarbus Lietuvai politinis projektas, turintis aiškią ekonominę ir aplinkosauginę motyvaciją europiniu mastu, skatinantis jo įgyvendinimo šalių regionų sanglaudą ir plėtrą“, - teigė susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius į susitikimą atvykusiems europarlamentarams: V. Landsbergiui (Tėvynės sąjungos narys, atstovaujantis  Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) ir Europos demokratų frakcijai), Š. Biručiui  ir D. Budreikaitei (Darbo partijos nariai, atstovaujantys Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijai) bei J.Paleckiui ( Lietuvos socialdemokratų partijos narys, atstovaujantis  Socialistų frakcijai Europos Parlamente).

Butkevičius susitikimo dalyviams pristatė „Rail Baltica“ ir „Via Baltica“ projektų įgyvendinimo pažangą ir informavo apie ateities planus. Pasak ministro, jei „Via Baltica“ baigiamas įgyvendinti sėkmingai, tai „Rail Baltica“  projekte dar laukia svarbus etapas -  jo galimybių studija, kurią 2007 m. sausio mėnesį turi užbaigti  EK užsakymu Danijos konsultantų kompanija COWI. Studija taps būsimojo geležinkelio tiesimo pagrindu, todėl šis europinės vėžės geležinkelio plėtros etapas itin svarbus – būtina atidžiai išnagrinėti visas alternatyvas, atsižvelgiant tiek į europinius, tiek į nacionalinius šio plano šalių partnerių interesus.  

Europarlamentarai domėjosi projekto įgyvendinimo problematika. Ministras atkreipė dėmesį, kad pagrindinės problemos, su kuriomis susiduriama įgyvendinant „Rail Baltica“ projektą – riboti finansiniai ištekliai,  užsitęsęs dialogas su  Lenkija dėl sienos kirtimo atkarpos patvirtinimo bei  Latvijos požiūris į „Rail Baltica“.

Europarlamentarai pažadėjo teikti paramą šiam svarbiam ne tik Lietuvai, bet ir Europai prioritetiniam projektui,  pagal galimybes siekdami  palankesnių sprendimų Lietuvai, aktyviau diskutuodami su Lenkijos ir Latvijos europarlamentarais ir siekdami  padėti įgyvendinti šiuos aktualius visiems transporto infrastruktūros  planus.

Susisiekimo ministras taip pat pateikė informaciją apie šiuo metu Europos Komisijos nagrinėjamą krovininio eismo ribojimo problemą per Lietuvos – Latvijos sieną, kuri buvo susidariusi š.m. lapkričio 20-30 dienomis.  Europarlamentarai domėjosi šio įvykio priežastimis, pasekmėmis ir išreiškė įsitikinimą, kad panašios situacijos nepasikartos.

Susitarę vėl susitikti kitais metais, pokalbio dalyviai palinkėjo vieni kitiems   prasmingų darbų ir vilčių išsipildymo Naujuosiuose – 2007 metuose.