BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Europos oro uostai vienijasi: Lietuvos oro uostai prisijungė prie tarptautinės COVID-19 saugos priemonių chartijos

Data

2020 11 20

Įvertinimas
0
DSCN0114.jpg

Lietuvos oro uostai oficialiai prisijungė prie Europos aviacijos saugos agentūros (EASA) inicijuotos chartijos ir įsipareigojo užtikrinti aukščiausius epidemiologinius saugos standartus bei keistis informacija su kitais chartijos nariais, siekiant pažaboti pandemijos keliamus iššūkius aviacijos sektoriui. Šiuo metu chartijos nariais jau yra tapę daugiau kaip 40 Europos oro uostų ir oro uostų operatorių.

 

Chartijos dokumente pateikiamos moksliškai pagrįstos EASA bei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) oro uostams ir oro linijoms parengtos gairės dėl COVID-19 rizikos mažinimo priemonių įvedimo. Chartijos nariai kas savaitę keisis informacija, EASA nuolat vertins oro uostų įdiegtų priemonių veiksmingumą ir padės greičiau spręsti iššūkius oro uostų viduje šiuo pandemijos metu.

 

Lietuvos oro uostai, kaip ir kiti EASA iniciatyvai palaikymą išreiškę nariai, COVID-19 chartiją pasirašė norėdami padėti užkirsti kelią viruso plitimui bei parodyti, jog pandemijos akivaizdoje visi trys šalies oro vartai yra pasirengę dirbti pagal aukščiausius aviacijos epidemiologinio saugumo standartus ir nuolat bendradarbiauti su suinteresuotomis šalimis, kad sumažintų ligos plitimo rizikas.

 

Pasak Lietuvos oro uostų vadovo Mariaus Gelžinio, plataus spektro saugumo priemonės šalies oro uostuose pradėtos taikyti dar pavasarį, pačioje pandemijos pradžioje, o šis prisijungimas prie EASA iniciatyvos yra veiksmų formalizavimas ir siekis solidarizuotis su likusia Europos dalimi.

 

„Saugumas ir sauga yra prioritetai tiek aviacijoje, tiek keleiviams oro uostų terminaluose, todėl nuolat ieškome būdų, kaip užtikrinti maksimaliai tinkamas sąlygas. Tikime, kad reikalavimų standartizavimas ir suvienodinimas tarp šalių pandemijos akivaizdoje yra būtinas. Juk reguliariai besikeičiančios keliavimo taisyklės šiuo metu yra esminis trikdis visiems keliaujantiesiems“, – įsitikinęs M. Gelžinis.