BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Gražiausiu Europoje išrinktas Turkijos pašto ženklas

Data

2011 10 25

Įvertinimas
0
Gražiausiu Europoje išrinktas Turkijos pašto ženklas
Gražiausiu Europoje išrinktas Turkijos pašto ženklas
„Labai maloniais nustebome, sužinoję, kad mūsų pašto ženklas buvo išrinktas gražiausiu šiais mestais išleistu pašto ženklu. Tai pirmas kartas, kai nugalėjome šiame prestižiniame konkurse“, – sakė Osmanas Turalas, Turkijos pašto generalinis direktorius.
 
Antroji vieta atiteko Vengrijos pašto išleistam pašto ženklui. Bronziniu apdovanojimu džiaugiasi Portugalijos pašto operatorius. Renkant gražiausią Europos pašto ženklą iš viso šiemet balsavo beveik 6 tūkst. gyventojų iš viso pasaulio.
 
Kiekvienais metais Europos pašto operatorius vienijanti asociacija „PostEurop“ tradiciškai paskelbia gražiausio pašto ženklo konkursą. Šių metų konkurso tema – „Miškai“. Tarp 52 šalių, dalyvavusių šiame konkurse, buvo ir Lietuva.
 
Šiemet Lietuvos paštas miškų tema išleido du ženklus, kurių autorė – dailininkė Valdonė Bručienė. Vienas iš šių ženklų buvo atrinktas „Gražiausio Europos pašto ženklo 2011“ konkursui.
 
V. Bručienės kurti pašto ženklai miškų tema apyvartoje pasirodė balandžio 23 dieną. Kiekvieno ženklo nominalinė vertė – 2,45 Lt, tiražas – 150 tūkstančių.
 
Gražiausias Europos pašto ženklas renkamas nuo 1993-ųjų metų. Konkursą organizuoja ir nugalėtojus išrenka speciali komisija.