BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Išleidžiami Kalėdoms ir Naujiesiems metams skirti pašto ženklai

Data

2011 11 03

Įvertinimas
0
Išleidžiami Kalėdoms ir Naujiesiems metams skirti pašto ženklai
Išleidžiami Kalėdoms ir Naujiesiems metams skirti pašto ženklai
Abu pašto ženklus kūrė dailininkė Evelina Paukštytė. Lietuvoje siųsti skirto pašto ženklo nominalinė vertė – 1,35 Lt, tiražas – 1 mln. Antrojo pašto ženklo vertė – 2,45 Lt, tiražas – 200 tūkst.
Kartu su naujais pašto ženklais bus išleidžiami pirmos dienos vokas ir suvenyrinis lapas. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama naujaisiais pašto ženklais, Vilniaus centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.
Kalėdos – senas šaknis turinti žiemos saulėgrįžos šventė. Paplitus krikščionybei, Kalėdas imta minėti kaip Jėzaus gimimo šventę. Dabar Kalėdos švenčiamos beveik visame pasaulyje, dažnai suliejant vietines ir jau globaliosios kultūros dalimi tapusias tradicijas.
Naujieji metai – šventė, daigelyje pasaulio šalių švenčiama sausio 1 dieną ir skirta paminėti metų virsmą. Tai sąlyginė kalendorinių metų pradžia. Naujųjų metų datą – sausio 1-ąją – nustatė Romos imperatorius Julijus Cezaris 46 m. prieš Kristų. Šią datą kaip Naujųjų metų dieną Lietuvoje pradėta švęsti tik XIX amžiuje.
Šv. Kalėdoms skirti pašto ženklai Lietuvoje leidžiami nuo 1994-ųjų. Pirmojo pašto ženklo „Šv. Kalėdos“ autorė – dailininkė Ieva Načiulytė. 20 ct nominalo vertės pašto ženkle buvo pavaizduota Marija su kūdikėliu Trijų kryžių Vilniuje fone. Šis pašto ženklas buvo išleistas 500 tūkst. tiražu.
Per metus Lietuvos paštas vidutiniškai išleidžia 25–30 pašto ženklų. Lietuvos paštas taip pat teikia pasiuntinių, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.