BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


J.Narkevič: Pasirūpinkime, kad mokslo metai būtų saugūs

Data

2020 08 31

Įvertinimas
1
Nuotrauka0038.jpg

Rugsėjo pradžia – sudėtingas laikotarpis visiems eismo dalyviams: ūgtelėję eismo srautai ir miestų gatvėse bei užmiesčio keliuose gausesni mokinių, vis dar gyvenančių smagiais atostogų įspūdžiais, būreliai, verčia prisiminti-pasikartoti saugaus eismo pagrindus.

 

Ypatingas dėmesys poatostoginiuose priminimuose turėtų būti skiriamas mokiniams, ypač pradinukams. Saugaus eismo specialistai ir pedagogai vieningai pabrėžia, kad asmeninis tėvų pavyzdys, kaip saugiai elgtis kelyje, yra pats svarbiausias. Būtent jie, tėvai, turėtų kantriai ir nuosekliai mokyti vaikus atsakingo ir dėmesingo elgesio kelyje.

 

„Neužtenka tėvų indėlio vien tik mokant ir kartojant kelių eismo taisykles, - sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevič, – jie savo pavyzdžiu privalo parodyti vaikams, jog išmano taisykles ir, svarbiausia, patys griežtai jų laikosi. Juk neretai matome, kaip suaugusieji vesdami vaiką per perėją, patys kalba mobiliuoju telefonu, nors, tikėtina, ką tik mokė atžalą, kad taip daryti negalima. Toks mokymas tikrai nebus vaisingas.“

 

Pasak ministro, ne mažiau svarbu, kad tėvai bent keletą kartų palydėtų pradinukus į mokyklą, paaiškintų apie gresiantį pavojų ir pamokytų saugiai pereiti gatvę. Primintų mažiesiems, kad žengti į pėsčiųjų perėją galima tik įsitikinus, jog vairuotojai sustojo ir pasirengę praleisti, o eiti per ją dera iš pradžių pažvelgus į kairę, o paskui – dešinę pusę, be to ramiai, neskubant.

 

Prieš mokslo metų pradžią mokiniams vertėtų priminti šviesoforo spalvų reikšmes, gyvenantiems užmiestyje - ėjimo kairiuoju kelkraščiu taisyklę, važiuojantiems automobiliu – diržų segėjimo būtinybę, o mažiems ir vyresniems pėstiesiems – atšvaitų naudą tamsiu paros metu.

 

Vairuotojams derėtų prisiminti, kad būtų ypač atidūs artėdami prie pėsčiųjų perėjų, sankryžų, vietų, kur ribotas kelio matomumas. Ypač budrūs vairuotojai turėtų būti, artėdami prie mokyklinių autobusų ir autobusų su vaikų vežimo ženklais sustojimo vietų bei važiuodami pro mokymo įstaigas.

 

Kad eismas vyktų sklandžiai, Susisiekimo ministerija primena svarbiausias saugaus eismo taisykles.

 

Atmintinė tėvams, suaugusiems, vairuotojams:

 

 • Nueikite su vaiku iki mokyklos, paaiškinkite, kokiu keliu eiti saugiausia, kur saugiausia pereiti gatvę.
 • Eidami per kelią laikykite vaiką už rankos.
 • Rodykite tinkamą pavyzdį vaikams: per važiuojamąją kelio dalį eikite pėsčiųjų perėja, paisykite šviesoforo signalų, stebėkite eismo aplinką ir klausykitės, eidami neužsiimkite pašaliniais darbais, pvz., nekalbėkite telefonu, nerašykite žinučių.
 • Priminkite vaikui, kad negalima eiti per gatvę ar kelią nei pro autobuso galą, nei priekį, nes autobusas užstoja kelią ir nematyti kitų transporto priemonių. Reikia palaukti, kol autobusas nuvažiuos.
 • Nepalikite vaikų be priežiūros arti kelio (gatvės).
 • Tamsiuoju paros metu naudokite atšvaitus ar kitus šviesą atspindinčius elementus (vaikui atšvaitą prisekite matomoje vietoje prie drabužių, kuprinės).
 • Žemesnius kaip 135 cm ūgio vaikus automobiliu vežkite tik specialiose, jų ūgiui ir svoriui pritaikytose sėdynėse (kėdutėse).
 • Būkite ypatingai atidūs artėdami prie mokyklinių autobusų ir autobusų su vaikų vežimo ženklais sustojimo vietų bei važiuodami pro mokymo įstaigas.
 • Įsėdę į automobilį, užsisekite saugos diržus.
 • Būkite ypač atidūs artėdami prie pėsčiųjų perėjų, sankryžų, vietų, kur ribotas kelio matomumas.

Patarimai mokiniams:

 

 • Kelyje ar gatvėje neskubėkite.
 • Eidami per gatvę būkite atidūs, nesikalbėkite telefonu, nesiklausykite muzikos.
 • Eidami per gatvę ar kelią apsidairykite, įsiklausykite ar neartėja transporto priemonė ir, tik įsitikinę, kad saugu, eikite per gatvę.
 • Išlipę iš autobuso, mokyklinio autobusiuko ar automobilio palaukite, kol jis nuvažiuos, įsitikinkite, kad saugu, ir tik tuomet eikite per kelią.
 • Prisiminkite šviesoforo signalų reikšmes. Jei dega raudonas šviesoforo signalas – eiti griežtai draudžiama.
 • Užmiestyje kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu eikite tik prieš transporto priemonių važiavimo kryptį (t.y. kairiąja puse).
 • Tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui būtinai segėkite atšvaitą.  

Susisiekimo ministerija linki saugių mokslo metų visiems eismo dalyviams!