Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Judėjimas per Lietuvos valstybės sieną ir šalies viduje karantino metu

Data

2020 03 26

Įvertinimas
0
7000_2b733186a95fca547c.jpg

Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtas karantinas nuo kovo 16 d. 00 val. iki balandžio 13 d. 24 val. Pagal Vyriausybės nutarimą karantino metu taikomi judėjimo per sieną ir šalies viduje apribojimai. Koronaviruso karštoji linija - 1808.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA APIE KORONAVIRUSĄ – www.koronastop.lt

Informacinė platforma norintiems grįžti iš užsienio lietuviams: Grįžtame.LT

 

APIE SUSISIEKIMĄ KARANTINO METU INFORMUOJA:

Lietuvos oro uostai

Lietuvos geležinkeliai

Klaipėdos valstybinis jūrų uostas

 

Kitą nuolat atnaujinamą informaciją apie koronavirusą skelbia:

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija

Valstybės sienos apsaugos tarnyba

Sveikatos apsaugos ministerija

Užsienio reikalų ministerija

 

VISĄ PARĄ VEIKIANTI KORONAVIRUSO KARŠTOJI LINIJA - 1808

 

Pagal Vyriausybės nutarimą taikomi šie judėjimo apribojimai (su nutarimo 2020-03-25 suvestine redakcija galite susipažinti paspaudę šią nuorodą):

  • Uždrausti užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką, išskyrus vairuotojus, ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius krovinių vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius krovinių vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, taip pat asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, asmenis, turinčius imunitetų ir privilegijų pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių ir 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių, ir NATO bei NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančius asmenis ir juos aptarnaujantį personalą bei jų šeimos narius, taip pat šio nutarimo 3.1.3 papunktyje nurodytas išimtis.
  • Sienos kirtimas vykdomas per šiuos tarptautinius sienos kirtimo punktus: Kalvarijos–Budzisko, Saločių–Grenstalės, Būtingės–Rucavos, Smėlynės–Medumės, Medininkų–Kamenyj Logo, Raigardo–Privalkos, Kybartų–Černyševskojės, Panemunės–Sovetsko, Kenos–Gudagojo, Šalčininkų–Benekainių, Vilniaus, Kauno, Palangos, Šiaulių tarptautinius oro uostus, Vilniaus geležinkelio stoties ir Stasylų geležinkelio pasienio kontrolės punktus ir Klaipėdos valstybinį jūrų uostą. Sienos kirtimas, vykdant komercinį ir (ar) tarptautinį krovinių vežimą, papildomai vykdomas per Stasylų geležinkelio pasienio kontrolės punktą ir Pagėgių geležinkelio pasienio kontrolės punktą, o supaprastintas asmenų tranzitas iš Rusijos Federacijos teritorijos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį ir atgal per Lietuvos Respublikos teritoriją papildomai vykdomas per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą ir Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punktą.
  • Iki kovo 19 d. 00:00 val. leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo. Po 2020 m. kovo 19 d. 00:00 val. iki karantino pabaigos užsieniečių keleivinis tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją gali būti vykdomas tik geležinkeliu be sustojimų.
  • Uždrausti Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš Lietuvos Respublikos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.
  • Prekių judėjimas neribojamas.
  • Keliaujančiųjų tarpmiestinio ir priemestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumo ribojimas. Leidžiamas tik sėdimų vietų užėmimas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu. Turi būti taikomos ypatingos saugumo priemonės –  transporto priemonės dezinfekuojamos kiekvieno maršruto pradinėje ir galinėje stotelėse. Šią nuostatą rekomenduojama taikyti ir vykdant keleivių vežimą viešuoju miesto transportu.
    Draudžiamas kruizinių laivų pateikimas į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos informacija)