BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Kelionės traukiniu Vilnius–Minskas bus patogesnės ir saugesnės

Data

2013 12 31

Įvertinimas
0
Kelionės traukiniu Vilnius–Minskas bus patogesnės ir saugesnės
Kelionės traukiniu Vilnius–Minskas bus patogesnės ir saugesnės

„Vykdant šį projektą, numatoma rekonstruoti Vilniaus geležinkelio stoties peroną, skirtą Vilniaus–Minsko greitajam traukiniui ir tranzitiniams traukiniams, pakeisti Vilniaus stotyje esančius eskalatorius, o Baltarusijos geležinkelių lokomotyvuose, naudojamuose maršrute Vilnius–Minskas, įdiegti modernaus radijo ryšio GSM-R sistemos įrangą. Tai padidins šiuo maršrutu vykstančių keleivių saugumą, aptarnavimo ir teikiamų paslaugų kokybę, žmonėms bus suteikta daugiau patogumų“, – sakė viceministras S. Girdauskas.


Įgyvendinant numatytas priemonės, į Lietuvos ir Baltarusijos geležinkelių infrastruktūrą bus investuota 1,1 mln. eurų, 40 proc. reikalingų lėšų bus suteikta pagal Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą. Projekto antro etapo trukmė – 12 mėnesių.


Paskutinis projekto „Greitojo keleivinio traukinio maršruto Vilnius–Minskas gerinimo“ etapas – geležinkelio linijos Molodečno–N. Vilnia elektrifikavimas. Planuojama, kad 2015 m. kelionė tarp Lietuvos ir Baltarusijos sostinių sutrumpės pusvalandžiu ir truks tik 2 valandas.


Vienas iš Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos prioritetų yra modernizuoti pasienio infrastruktūrą, patobulinti įrangą, susijusią su pasienio punktais, pagerinti valdymo operacijas ir muitinės procedūras.


Šis projektas paskatins Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionų sanglaudą, teiks ekonominę ir socialinę naudą šių regionų gyventojams.