BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Kelių transportas globalizacijos procese

Data

2004 09 18

Įvertinimas
0

2004 m. rugsėjo 21-24 d. susisiekimo viceministras Valerijus Ponomariovas dalyvauja  Stambule (Turkija) transporto ministrų konferencijoje „Kelių transporto vaidmuo globalinėje ekonomikoje ir naujos visuomenės politikos srityje“. Turkijos transporto ministerijos iniciatyva organizuota konferencija padės užtikrinti subalansuotą ir efektyvią kelių transporto Eurazijoje plėtrą.

Globalios informacinių technologijų eros pradžioje transporto ir ryšių sektoriaus plėtojimas įgauna vis didesnę reikšmę modernaus pasaulio kūrime. Vystantis ryšiams tarp šalių, plečiantis prekybai, intensyvėjant asmenų, prekių, kapitalo ir paslaugų judėjimui tarp valstybių, efektyviai veikiančiam transporto sektoriui tenka didžiulis vaidmuo. Transportui atsiveria naujos galimybės, o kartu jis susiduria su naujais iššūkiais ir problemomis, kurias galima išspręsti tik bendromis pastangomis.

Vienas iš veiksnių, pastaruoju metu darančių žymią įtaką transporto raidai, yra vis stiprėjančios globalizacijos tendencijos. Iš vienos pusės, tinkamai naudojantis globalizacijos procesais ir ūkio internacionalizavimu, galima plėsti pramonės ir paslaugų gamybinę kooperaciją, perimti naujas technologijas ir patirtį, sėkmingai plėtoti elektroninio verslo galimybes, gauti tinkamos kokybės nebrangių paslaugų. Iš kitos pusės, globalizacijos procesuose slypi ir tam tikri pavojai bei grėsmės.

Konferencijos dalyviai tariasi, kaip užkirsti kelią ekonominėms ir finansinėms krizėms, stiprėjančiam globalių konkurencinių jėgų poveikiui, tarptautinėms grėsmėms, tokioms kaip tarptautinis organizuotas nusikalstamumas, nelegali prekyba, nelegali migracija ir pan.

Rugsėjo 23 d. pranešimą konferencijoje padarys Lietuvos susisiekimo viceministras Valerijus Ponomariovas.