BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Klaipėdos jūrų uosto įplaukos rekonstravimo darbai atliekami padedant Pasaulio bankui

Data

2004 09 24

Įvertinimas
0

 

Penktadienį, rugsėjo 24 d., Susisiekimo ministerijos valstybės sekretorius Alminas Mačiulis su Pasaulio banko atstovais aptarė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įplaukos rekonstravimo projekto įgyvendinimo eigą.

2000 m. vasarą Tarptautinis rekonstrukcijos ir plėtros bankas (Pasaulio bankas), Lietuvos Respublikos finansų ministerija ir VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė paskolos ir garantijos sutartis dėl 35,36 mln. JAV dolerių paskolos, skirtos uosto įplaukos rekonstravimo projektui įgyvendinti. Projekto, kurį sudaro dvi dalys – investicijos į statybos darbus ir techninės paslaugos – vertė siekia 227,84 mln. litų.

Pagal minėtą projektą jau suremontuoti esami bei pratęsti šiaurinis ir pietinis bangolaužiai bei iki 14,5 metrų pagilintas jūrų uosto įplaukos kanalas. Šiuo metu atliekamas uosto akvatorijos nuo 5 iki 115 krantinių gilinimas, diegiama bangų/srovių monitoringo sistema, vyksta laivų nuolaužų, esančių prie pietinio ir šiaurinio bangolaužių, iškėlimo darbai.

Pagal techninę projekto dalį tobulinimosi kursuose dalyvavo uosto locmanai. Atliekami projekto įgyvendinimo priežiūros, finansinio audito ir kt. darbai.

Susitikime buvo aptarti pagrindiniai klausimai ir temos kitų metų pradžioje Lietuvoje rengiamo trečiojo seminaro, kuris pratęstų transporto sektoriaus restruktūrizavimo trijose Baltijos valstybėse seminarų ciklą. Numatyta, kad seminaro metu reikėtų aptarti transporto vystymosi trijose Baltijos valstybėse eigą, praktines problemas, bendradarbiavimo galimybes ir perspektyvas, pasidalinti patirtimi. Pagrindinės būsimo seminaro temos turėtų būti: logistikos centrai bei jų teikiamos paslaugos; multimodalinis ir intermodalinis transportas; transporto tinklo vystymas Baltijos šalyse; eismo sauga; krovinių vežimo geležinkelių transportu liberalizavimas.

Susitikime taip pat buvo aptariama Pasaulio banko parengta Prekybos ir Transporto palengvinimo audito trijose Baltijos valstybėse studija, kuri buvo parengta remiantis atliktomis apklausomis, transporto sektoriaus ataskaitomis, tarptautinės prekybos duomenimis ir tyrimais. Ataskaitoje pateikta tarptautinio transporto ir prekybos apžvalga, iškelti šių sektorių probleminiai klausimai ir jų sprendimo galimybės, supaprastinant ir racionalizuojant administracines procedūras.