Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva ir Baltarusija plėtoja bendradarbiavimą transporto srityje

Data

2008 07 18

Įvertinimas
0

Liepos 17-18 d. Susisiekimo ministerijoje įvyko Lietuvos ir Baltarusijos bendros kelių transporto komisijos posėdis, kuriame apsvarstyta dvišalio šalių susitarimo dėl vežiojimo automobiliais vykdymo eiga ir suderinti ateities veiksmai.

„Malonu šiandien pažymėti, kad mūsų šalių sėkmingas bendradarbiavimas transporte pastaraisiais metais teigiamai įtakojo Lietuvos ir Baltarusijos  prekybinių-ekonominių santykių plėtrą atnešdamas nemažą naudą mūsų šalims“, - teigė susitikimui pirmininkavęs Lietuvos delegacijos vadovas Susisiekimo ministerijos Kelių ir kelių transporto departamento direktorius Šarūnas Baublys.

Dvi dienas trukusiame susitikime delegacijos apsikeitė informacija  apie abiejų šalių vežėjų automobilių keliais darbo rezultatus  ir  suderino pozicijas  dėl perspektyvų 2009 metais. Išsiaiškinus, kad visos leidimų kvotos krovinių vežėjams jau išnaudotos, šalys sutarė  skirti papildomas kvotas. Lietuvos vežėjams Baltarusija išskyrė papildomai 11000 dvišalių ir 28000 tranzitinių leidimų. O 2009 metams lietuviai gavo 27000 dvišalius leidimus, 118000 tranzitinius ir 5500 į trečiąsias šalis. Taip pat sutarta galimybė juo išnaudojus derėtis dėl papildomo kiekio.

Delegacijos taip pat suderino kvotas ir keleivių vežimui. Lietuva išsiderėjo 100 dvišalių kelionės leidimų, 400 tranzitinių ir 180 į trečiąsias šalis. Pritrūkus jų, sutarta galimybė gauti papildomai.

Lietuvos delegacija  supažindino kaimynus su  vežėjų sienų kirtimo dokumentacijos pasikeitimais Lietuvai įstojus į Šengeno erdvę. Pateikta informacija ir apie vežėjų darbo ir poilsio režimo reikalavimus.

Svečių  delegacijos vadovas  Baltarusijos transporto ir komunikacijų ministerijos Tarptautinių ekonominių santykių valdybos viršininkas Sergėj  Negrėj  pakvietė Lietuvos delegaciją į kitą šalių susisiekimo automobilių keliais aptarimo posėdį  Baltarusijoje.