BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva ir Kinija siekia sustiprinti bendradarbiavimą transporto srityje

Data

2005 12 13

Įvertinimas
0

Gruodžio 13 d. Susisiekimo ministerijoje lankėsi Kinijos Liaudies Respublikos delegacija, kurią priėmė ministerijos valstybės sekretorius Alminas Mačiulis bei ministerijos sekretorius Arvydas Vaitkus. Susitikime aptartos tolesnio bendradarbiavimo su Kinija perspektyvos bei bendradarbiavimo sutarties jūrų transporto srityje pasirašymo galimybės.

Ministerijos valstybės sekretorius A. Mačiulis svečiams pristatė Lietuvos transporto sistemą, plėtros prioritetus, galimybes bei perspektyvas. Buvo akcentuota, kad Lietuvos transporto sistema turi gerą susisiekimą tiek su Rytais, tiek su Vakarais, ypač geležinkeliais.

Susisiekimo ministerijos sekretorius Arvydas Vaitkus, pristatydamas Klaipėdos jūrų uostą, pažymėjo, kad sparčiai besiplečiantis uostas pajėgus aptarnauti Kinijos krovinius. Be to, Klaipėdos jūrų uostas pirmauja tarp Baltijos valstybių jūrų uostų krovinių aptarnavimo apimtimis ir užima antrą vietą po Sankt-Peterburgo. A. Vaitkus taip pat akcentavo galimybę gabenti krovinius į/iš Rytų traukiniais į Klaipėdą traukiniais „Vikingas“ ir „Merkurijus“, nes tai pakankamai greita ir nebrangi susisiekimo priemonė. 

Kinijos delegacijos atstovus ypač domino tranzitinės tarptautinių transporto koridorių galimybės ir efektyvumas panaudojant juos kroviniams vežti iš Rytų. Susisiekimo ministerijos valstybės sekretorius A. Mačiulis akcentavo ministerijos pastangas įgyvendinant draugišką tarifų politiką, kuri dar labiau padidintų transporto koridorių efektyvumą, ypač gabenant krovinius per Rusiją ir Baltarusiją.

Kinijos delegacija, lankydamasi Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, detaliai susipažino su jūrų uoste veikančių krovos kompanijų veikla, galimybėmis bei pajėgumais. Kinijos atstovams buvo pristatyta Klaipėdos jūrų uosto infrastruktūra, plėros bei modernizavimo perspektyvos.

Kinijos delegacijos atstovai pripažino, kad iš visų Baltijos valstybės jūrų uostų  Klaipėdos uostas jiems atrodo pajėgiausias ir labiausiai išplėtotas. Lietuvos susisiekimo ministro Petro Čėsnos nuomone, toks vertinimas yra labai svarbus siekiant sustiprinti  tolesnį dviejų šalių bendradarbiavimą transporto srityje.