BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva ir Kinija sukirto rankomis – steigs bendrą įmonę kroviniams vežti

Data

2015 11 23

Įvertinimas
0
LG_CMG sutartis 20151123.JPG

Lietuvoje bus įsteigta bendra Lietuvos ir Kinijos įmonė, teiksianti ekspedijavimo ir logistikos paslaugas. Tai savo parašais šiandien, lapkričio 23 dieną, Pekine (Kinija) surengto Lietuvos ir Kinijos verslo forumo metu patvirtino AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Kinijos logistikos bendrovės „China Merchants Logistics Holding“ vadovai. Sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavo ir su darbo vizitu Kinijoje viešintis Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Steigiama įmonė rūpinsis krovinių ekspedijavimu tarp Lietuvos, Baltarusijos ir Kinijos, teiks visas logistikos paslaugas. Pirmieji jos kroviniai, kurie atplauks per Klaipėdos uostą, bus statybinės medžiagos, reikalingos greta Minsko (Baltarusija) kuriamam milžiniškam pramonės parkui „Great Stone“. Logistikos bendrovę „China Merchants Logistics Holding“ valdanti „China Merchants Group“ šiame parke vykdo investicijas, kurių vertė siekia maždaug 500 mln. dolerių.

Sutartį pasirašiusio „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus Stasio Dailydkos teigimu, bendradarbiavimas su Kinijos logistikos bendrove neapsiribos vien statybinių medžiagų vežimu.

„Pasirašyta sutartis atvers daugiau galimybių ne tik bendrą įmonę steigiančioms bendrovėms, bet ir abiejų valstybių verslui. Vešime statybines medžiagas statomam industriniam parkui, o kai jis bus pastatytas, turėsime visas galimybes gabenti šiam parkui būtinas prekes bei kurti bendrus konteinerinių traukinių projektus“, – sakė S. Dailydka.

Planuojama, kad veiklą bendra Lietuvos ir Kinijos ekspedijavimo įmonė pradės vykdyti jau 2016-ųjų pirmąjį pusmetį.

„China Merchants Group“ yra Kinijos valstybinė korporacija, veikianti uostų ir terminalų valdymo, transporto ir logistikos, bankininkystės ir finansų, nekilnojamojo turto valdymo sektoriuose. Ji buvo įkurta 1872 metais. Pagrindinė grupės būstinė įsikūrusi Hong Konge. 2014 metais jos pelnas pasiekė rekordines aukštumas – korporacija gavo beveik 28 mlrd. juanių grynojo pelno (3,9 mlrd. eurų). Jos bendro valdomo turto vertė siekia 5,35 trilijonus juanių (apie 745 mlrd. eurų).

„China Merchants Logistics Holding“ yra „China Merchants Group“ valdoma įmonė, atsakinga už logistikos ir ekspedijavimo paslaugas.