BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva ir Rusija plėtos bendradarbiavimą vidaus vandenų transporto srityje

Data

2008 08 20

Įvertinimas
0

                                  

 

Rugpjūčio 20 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino Lietuvos ir Rusijos vyriausybių susitarimą dėl laivybos Kuršių mariose bei Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities vandenų keliais. Šiuo susitarimu abiems šalims siekiama sudaryti palankias sąlygas bendradarbiauti vidaus vandenų transporto srityje, stiprinti ir plėtoti ekonominius, turizmo bei kultūros ryšius.

 

Minėtas susitarimas nustato, kokia tvarka ir kokiomis sąlygomis Lietuvos ir Rusijos laivai vidaus vandenų keliais galės vežti keleivius ir krovinius, įskaitant vežimą tranzitu. Nustatomos taisyklės ir sąlygos, pagal kurias susitariančios šalys prižiūrės ir naudos šiuos vandenų kelius. Susitarimas netaikomas karo, valstybės sienos apsaugos ir muitinės kontrolės institucijų bei kitiems valstybiniams laivams, eksploatuojamiems nekomerciniais tikslais.

 

Vadovaudamosi lygybės ir abipusės naudos principais, abi šalys sudarys sąlygas viena kitos laivams plaukioti jų valstybių teritorijose esančiais vidaus vandenų keliais. Šalys rūpinsis saugių vandens gylių palaikymu, prižiūrės navigacinę įrangą, prisidės prie prekybinės laivybos tarp abiejų valstybių uostų plėtros.

 

Susitarime apibrėžiamos vidaus vandenų kelių, laivo, įgulos nario, uosto sąvokos, susitarimo taikymo sritis, naudojimosi uostais sąlygos, galimi veiksmai eismo įvykių ar kitais išimtinais atvejais. Iš šio susitarimo kylančius klausimus nagrinės abiejų šalių kompetentingų institucijų sudaryta Bendroji komisija.

 

Susitarimą dėl bendradarbiavimo vidaus vandenų transporto srityje Lietuvos ir Rusijos vyriausybės pasirašė 2007 m. gruodžio 4 d. Šis susitarimas įsigalios susitariančioms valstybėms įvykdžius būtinas teisines vidaus procedūras.