BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva ir Švedija bendradarbiaus eismo saugos srityje ir įgyvendins „Viziją 0“

Data

2018 09 20

Įvertinimas
3
IMG_1960.JPG

Šiandien Švedijos ambasadoje Vilniuje pasirašytas memorandumas dėl bendradarbiavimo transporto politikos srityje, siekiant gerinti eismo saugą ir įgyvendinti „Viziją 0“. Memorandumą pasirašė Lietuvos susisiekimo ministras Rokas Masiulis ir Švedijos verslo ir inovacijų ministerijos vardu Švedijos ambasadorė Lietuvoje Maria Christina Lundqvist.

„Lietuva nepaprastai vertina Švedijos pasiekimus užtikrinant eismo saugą bei pastangas apsaugoti kiekvieną eismo dalyvį. Akylai stebime Švedijos pasiekimus tobulinant kelių infrastruktūrą, kuriant saugius automobilius bei keičiant eismo dalyvių elgseną. Manome, kad Švedija, eismo saugos srityje pasiekusi geriausių rezultatų Europos Sąjungoje, Lietuvai yra puikus pavyzdys ir svarbus partneris siekiant „Vizijos 0“ – kad keliuose nežūtų nė vienas žmogus“, – sakė susisiekimo ministras R. Masiulis.

„2018 metai yra ypatingi, nes Lietuva švenčia valstybės atkūrimo šimtmetį, visus šiuos metus Švedijos ambasada įvairiais renginiais sveikina Lietuvą. Džiugu, kad šis memorandumas pasirašytas šimtmečio metais. Memorandumo pagrindinis tikslas – didesnis Lietuvos žmonių saugumas keliuose, taigi tai tiesiogiai palies šalies gyventojus“, – teigia Švedijos ambasadorė Lietuvoje Maria Christina Lundqvist.

Pasirašydamos memorandumą Lietuva ir Švedija siekia plėtoti jau esamus glaudžius ir draugiškus ryšius bei stiprinti tolesnį abipusiai naudingą bendradarbiavimą. Transporto politikos srityje šalys ketina bendromis pastangomis siekti prioritetinių šio sektoriaus tikslų, taip pat ir Jungtinių Tautų patvirtintų darnaus vystymosi tikslų.

Pagrindinės memorandume numatytos bendradarbiavimo sritys – transporto politika, eismo sauga ir „Vizija 0“ bei kiti šalių bendradarbiavimo projektai. Šalys kartu sieks sukurti palankias sąlygas keistis žiniomis ir patirtimi bei užtikrinti sprendimus, svarbius dvišalei prekybai ir investicijoms.

Memorandume numatomas ne tik abejų šalių ministerijų, bet ir ambasadų, vyriausybinių institucijų, akademinių ir mokslinių tyrimų institutų bei verslo įmonių bendradarbiavimas. Šalių veiksmus pagal šį memorandumą koordinuos ir planuos Susisiekimo ministerija ir Švedijos ambasada Lietuvoje.

Eismo saugos atžvilgiu, vertinant 1 milijonui gyventojų tenkantį per metus žuvusiųjų keliuose skaičių, Švedija yra saugiausia Europos Sąjungos valstybė. Praėjusiais metais šio rodiklio reikšmė Švedijoje siekė 25, Lietuvoje – 67. Atsižvelgdama į Švedijos pasiekimus, Lietuva itin domisi šios šalies patirtimi miestų eismo saugos sistemų ir „Vizijos 0“ strategijos rengimo srityje, taip pat autonominio vairavimo, elektromobilių plėtros, antialkoholinių variklio užraktų diegimo srityse. Tikimasi, kad pasirašytas memorandumas praplės Lietuvos ir Švedijos ekspertų bendradarbiavimo galimybes bei prisidės prie eismo saugos gerinimo.