BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva kartu su kitomis ES šalimis dalyvaus dviračių transporto plėtros projekte BIKE PAL

Data

2012 12 03

Įvertinimas
0
Lietuva kartu su kitomis ES šalimis dalyvaus dviračių transporto plėtros projekte BIKE PAL
Lietuva kartu su kitomis ES šalimis dalyvaus dviračių transporto plėtros projekte BIKE PAL
ETSC atstovai Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto studentams pristatė ETSC ir Europos Komisijos projektą BIKE PAL. Šiuo projektu siekiama sukurti kiek įmanoma patrauklesnę infrastruktūrą dviratininkams, užtikrinti dviračių transporto plėtrą ir dviratininkų saugą. Susisiekimo ministerijos atstovai studentams pristatė dviračių transporto plėtros planus, Elektrėnų ir Jonavos pavyzdinius dviračių takus, papasakojo apie dviračių takų projektavimo ir planavimo reglamentuojančius teisės aktus. Po paskaitos ETSC atstovai Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje susitiko su susisiekimo viceministru R. Vaštaku. Susitikimo metu ETSC atstovai pristatė savo veiklą, kalbėjo apie dviračių transporto plėtrą, galimybes Lietuvos studentams dalyvauti projekte BIKE PAL, kvietė būti aktyvesniems plėtojant dviračių transportą. Susisiekimo ministerijos atstovai pristatė ETSC atstovams nuveiktus darbus dviračių transporto srityje (dviračių transporto plėtros planai, Elektrėnų ir Jonavos pavyzdiniai dviračių takai, dviračių takų projektavimo ir planavimo reglamentuojantys teisės aktai, dviračių registras). ETSC atstovai buvo maloniai nustebinti ir pasidžiaugė Lietuvos pasiekimais dviračių transporto plėtros srityje.
BIKE PAL yra trejų metų visos Europos projektas, kurio pagrindiniai tikslai – skatinti dviračių transporto plėtrą ir siekti ženkliai pagerinti dviratininkų saugą keliuose. Remiantis gerąja praktika ir rekomendacijomis, BIKE PAL sudarys lengvai skaitomus vadovėlius dviratininkams, kurie bus platinami visų pirma universitetų studentams bendrų ES universitetuose skaitomų paskaitų turo metu.
Po apsilankymo tokioje BIKE PAL pristatymo paskaitoje savo universitete ar susipažinus su BIKE PAL projektu, studentai turės galimybę parengti projekto idėją, kurią galės pateikti ETSC. Projekto trukmės metu studentai turi dirbti grupėmis po du.
Geriausius projektus pateikę studentai bus pakviesti į vienos savaitės mokymo kursą Briuselyje (ETSC apmokės išlaidas). Po šios treniruočių savaitės ETSC stebės ir padės studentams, o studentai savo ruožtu palaikys ryšius su vietos valdžios institucijomis, taip pat išorės partneriais, siekiant įgyvendinti savo projektus.
Daugiau informacijos apie BIKE PAL projektą skaitykite ETSC interneto svetainėje:
Praėjusiais metais ETSC įteikė Lietuvai PIN Award 2011 (The Road Safety Performance Index) apdovanojimą už 2001–2010 metų pasiekimus saugaus eismo srityje (žuvusiųjų eismo įvykiuose skaičius sumažėjo beveik 60 proc.).