BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva pirmoji regione imasi iniciatyvos užtikrinti tinkamą ir sąžiningą transporto infrastruktūros finansavimą

Data

2017 12 05

Įvertinimas
1
R. Masiulis ir V. Bulc_2017-12-05.jpg

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis susitikime su Europos Sąjungos (ES) transporto komisare Violeta Bulc Briuselyje palietė tris Lietuvai aktualias temas – e-rinkliavų sistemos, ES „Mobilumo paketo“ ir projekto „Rail Baltica“ klausimus. Ministras taip pat paminėjo pasiekiamumo oro transportu ir skrydžių skatinimo svarbą Lietuvai.

„Lietuva tvirtai juda e-rinkliavų sistemos įvedimo link. Esame pirmi regione pradėję šią iniciatyvą. Manome, kad atstumu paremtas rinkliavų už naudojimąsi valstybinės reikšmės keliais modelis yra tinkama ir sąžininga priemonė transporto infrastruktūros finansavimui užtikrinti“, – pažymėjo susisiekimo ministras R. Masiulis.

ES transporto komisarė V. Bulc pagyrė Lietuvos planus ir pasiūlė apsvarstyti, kas galėtų jungtis prie e-rinkliavų sistemos tarpvalstybiniu mastu. Komisarė pasiūlė šiuo klausimu glaudžiau bendradarbiauti su Lenkija. Yra ir kitų šalių, su kuriomis jau galima partnerystė šioje srityje, pavyzdžiui, Portugalija, Bulgarija.

Komisarė taip pat informavo, kad galima ieškoti būdų e-rinkliavų sistemai įgyvendinti iš europinių finansavimo priemonių. 2018 m. gegužę planuojamas Europos Komisijos (EK) kvietimas teikti paraiškas skaitmeniniams projektams įgyvendinti.  

ES „Mobilumo paketas“ yra labai aktualus tiek Lietuvos, tiek visos Europos vežėjams ir daugeliu klausimų tiesiogiai susijęs su transporto sektoriaus darbu. Lietuva siekia, kad EK pasiūlytas dokumentas, kurio nuostatų svarstymas persikėlė į Europos Parlamentą bei ES Tarybą, būtų pakoreguotas mūsų šalies vežėjams naudingiausia linkme.

Susitikimo metu buvo aptartos vežėjų problemos dėl balanso tarp tarptautinio transporto ir kabotažo, savaitinio poilsio ir grįžimo namo, dokumentų kiekio, kurį greičiausiai reikės turėti vairuotojui, ir patikrų kelyje, diskutuota dėl vežėjų iš trečiųjų šalių kontrolės klausimo. Komisarė patikino, kad vairuotojų komandiruočių taisyklės negalės būti taikomos gabenant krovinius tranzitu.

Abi pusės sutarė, kad Lietuvai labai svarbaus tarptautinės reikšmės projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimo sėkmei daugiausia įtakos turės projekto partnerių sutarimas ir požiūrių bendrystė.

Kitų metų pradžioje planuojamas ES transporto komisarės V. Bulc vizitas į Lietuvą.