BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva planuoja nuoseklią darnaus judumo miestuose plėtrą

Data

2015 12 10

Įvertinimas
0
grazvydas.jpg

Susisiekimo ministerijos vadovaujama tarpžinybinė Darnaus judumo planų rengimo komisija pritarė 18-kos šalies savivaldybių pateiktoms Darnaus judumo planų rengimo užduotims, todėl jau artimiausiu metu prasidės planų rengimo procesas. Tai patvirtinta vakar Kaune vykusiame Darnaus judumo seminare, kuriame dalyvavo ir ekspertai iš Nyderlandų.

„Darnus judumas vis labiau suprantamas kaip darnios miesto sistemos koncepcijos dalis. Lietuva remiasi gerąja Europos Sąjungos šalių praktika ir nacionaliniu mastu planuoja nuoseklią darnaus judumo plėtrą didesniuose šalies miestuose“, – sakė susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas.

Seminaro dalyviai iš Nyderlandų teigiamai įvertino Lietuvos savivaldybių Darnaus judumo miestų planams pasirinktas sritis. Tai transporto sistemų pritaikymas žmonėms su specialiaisiais poreikiais, eismo saugos ir transporto saugumo didinimas mieste, intelektinių transporto sistemų, elektromobilių infrastruktūros, dviračių ir pėsčiųjų takų plėtra, viešojo transporto kokybės gerinimas, efektyvesnis skirtingų transporto rūšių derinimas kelionėms mieste, automobilizacijos žalos mažinimo sprendimai.

Priemonės Darnaus judumo miestų planams įgyvendinti bus iš dalies finansuojamos ES lėšomis.