BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva siekia tapti Europos ir Azijos transporto logistikos tinklų dalimi

Data

2007 12 12

Įvertinimas
0

                                                     

 

Šiandien Vilniuje vykstančiame Logistikos ir transporto forume aptariama Lietuvos transporto ir tranzito plėtra bei pažangios logistikos sistemos kūrimo ir jos įjungimo į tarptautinius tinklus klausimai. Lietuvos transporto politikos nuostatas šiais klausimais forume pristatė susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius ir susisiekimo ministerijos valstybės sekretorius Alminas Mačiulis.

 

„Lietuvos transporto ir logistikos sektoriaus sėkmė priklauso nuo visos transporto bendruomenės – verslininkų, valstybės institucijų ir mokslininkų susitelkimo. Šių sektorių interesų suvienijimas yra svarbus siekiant efektyvaus šalies transporto ir logistikos ūkio įsijungimo į bendrą Europos Sąjungos erdvę, jo konkurencingumo didinimo ir bendro šalies ekonomikos augimo“,- sakė susisiekimo ministras A. Butkevičius.

 

                                                        

                                      

Ministras pabrėžė, kad Susisiekimo ministerija siekia tinkamai atstovauti Lietuvos transporto logistikos verslo interesus ir yra pasirengusi nuolatiniam dialogui. Ypatingas dėmesys skiriamas krovininio transporto judėjimo per rytinę ES sieną sąlygoms gerinti, aukštos kokybės transporto infrastruktūrai palaikyti bei inovacijų diegimui logistikoje skatinti. „Palaikydami regionines ir Europos masto iniciatyvas, taip pat turime ambicijų tapti globalių tarp Europos ir Azijos besiformuojančių transporto logistikos tinklų dalimi“,- sakė ministras A. Butkevičius.

 

Kaip vieną iš globalių politinių iniciatyvų susisiekimo ministras paminėjo Europos ir Azijos transporto politinį bendradarbiavimą. 2009 metais Lietuvoje įvyks pirmasis ES ir Azijos šalių transporto ministrų susitikimas (ASEM), kuriam paramą ir palaikymą jau išreiškė Europos Komisija, o svarbiausia – Kinija. Ministro įsitikinimu, šios iniciatyvos rezultatus tiesiogiai pajus transporto ir logistikos verslo bendruomenė.

 

Susisiekimo ministerijos valstybės sekretorius A. Mačiulis forumo dalyviams pristatė situaciją Lietuvos transporto sektoriuje, ilgalaikius transporto sistemos plėtros prioritetus, transeuropinių transporto tinklų bei vietinės ir regioninės reikšmės transporto tinklo plėtros tikslus 2007–2013 metais. Valstybės sekretorius taip pat aptarė pagrindines prielaidas viešųjų logistikos centrų plėtrai ir svarbiausius 2008 metais planuojamus darbus.

 

                                                                                                       

                                            

 

A. Mačiulio teigimu, transporto veikla turi didžiulę reikšmę šalies ekonomikos augimui – 2007 metais transporto ir sandėliavimo veikla sudarė daugiau kaip 10 proc. Lietuvoje sukuriamos bendrosios pridėtinės vertės. Sparčiai auga krovinių pervežimas keliais, geležinkeliais ir vandens transportu. Taip pat didėja transporto paslaugų eksportas, šiais metais sieksiantis per 6 mlrd. litų. Lietuvos transporto paslaugų eksportas šiemet beveik du kartus viršija šių paslaugų importą.

                                          

 

Nuolat didėjantis krovininio transporto intensyvumas, tranzitinio srauto augimas, transporto spūstys miestuose ir jų prieigose, viešųjų logistikos centrų plėtra Baltijos regione bei poreikis gerinti multimodalinio transportavimo galimybes sukuria būtinybę Lietuvoje plėsti logistikos centrų tinklą, galintį tapti ne tik regiono, bet ir Europą ir Aziją jungiančių transporto logistikos tinklų dalimi.