BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva svarsto galimybę perduoti Ukrainai lokomotyvų ir elektrinių traukinių

Data

2015 04 16

Įvertinimas
0
Lietuva svarsto galimybę perduoti Ukrainai lokomotyvų ir elektrinių traukinių
Lietuva svarsto galimybę perduoti Ukrainai lokomotyvų ir elektrinių traukinių
Ambasadorius ministrui R. Sinkevičiui perdavė Ukrainos infrastruktūros ministro Andrejaus Pyvovarskio (Аndriy Pyvovarskyi) laišką, kuriame sakoma, kad Ukrainoje susidarė sudėtinga krovinių ir keleivių vežimo geležinkeliais situacija. Šalyje trūksta priemiestinių elektrinių traukinių ir lokomotyvų pagrindinėse geležinkelio linijose, be to, didžioji dalis geležinkelio riedmenų yra labai susidėvėjusi. Atsižvelgdama į kritinę geležinkelio riedmenų būklę ir finansų trūkumą, Ukrainos infrastruktūros ministerija prašo Lietuvos perduoti nebenaudojamus 1520 mm vėžės geležinkelių infrastruktūrai tinkamus riedmenis.
 
„Suprantame, kokias problemas ir sunkumus šiuo metu patiria Ukraina, todėl stengsimės kiek galėdami padėti. Transporto srityje ši šalis – labai svarbi Lietuvos partnerė. Kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ artimiausiomis dienomis svarstysime konkrečias techninės pagalbos galimybes“, – sakė ministras R. Sinkevičius.
 
Susisiekimo ministro R. Sinkevičiaus ir Ukrainos ambasadoriaus V. Žovtenko susitikime taip pat aptarti IXB tarptautiniam transporto koridoriui priklausančios tranzitinės geležinkelių linijos elektrifikavimo klausimai, bendradarbiavimas siekiant tolesnės konteinerinio traukinio „Vikingas“ projekto plėtros.
 
Praktinius šalių bendradarbiavimo susisiekimo sektoriuje klausimus numatoma išsamiau aptarti birželio 2–3 d. Odesoje vyksiančiame Lietuvos ir Ukrainos tarpvyriausybinės komisijos posėdyje.