Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva TTE Taryboje pasisako už ES kelių transporto rinkos liberalizavimą

Data

2008 06 13

Įvertinimas
0

 

Susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius birželio 13 d. Transporto, telekomunikacijų ir energetikos  (TTE) tarybos posėdyje Liuksemburge pristatė Lietuvos poziciją dėl svarstomo kelių transporto teisės aktų paketo.

Posėdžio metu ypatingas dėmesys skirtas krovinių vežimo kitos Bendrijos narės teritorijoje (kabotažas) reglamentavimui. Pagal Pirmininkaujančios šalies (Slovėnija) kompromisinį siūlymą ES transporto ministrams siūloma pritarti daliniam rinkos atvėrimui, nustatant septynių kalendorinių dienų laikotarpyje trijų operacijų galimybę kitos valstybės narės teritorijoje. Taip pat numatoma tranzitinio kabotažo galimybė, kuria vežėjai galėtų pasinaudoti, vykdami tranzitu per kitos valstybės narės teritoriją.

„Lietuva suinteresuota aiškesniu kelių transporto verslo reglamentavimu ir vienodomis konkurencijos sąlygomis visų Europos Sąjungos valstybių vežėjams. Būtina sudaryti sąlygas kaip galima racionaliau išnaudoti krovinių vežimą kelių transporto priemonėmis, sumažinant iki minimumo tuščią transporto priemonių ridą. Siekiant šių tikslų, kabotažiniai vežimai turėtų būti vykdomi kaip galima liberaliau, vadovaujantis aiškiais reikalavimais. Todėl siūlymas leisti atlikti kabotažo operacijas tranzitinėse valstybėse yra sveikintinas ir Lietuva tam pritaria“, teigė ministras A.Butkevičius.

Diskusijų metu taip pat buvo ieškomi sprendimai dėl nacionalinių elektroninių registrų įsteigimo bei dėl bendrųjų taisyklių, reglamentuojančių  patekimą į tarptautinio keleivių vežimo tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais rinką.

TTE Tarybos posėdyje susisiekimo ministras A.Butkevičius taip pat pristatė Lietuvos iniciatyvą 2009 m. rudenį Lietuvoje, Vilniuje surengti pirmąjį Europos-Azijos transporto ministrų konferenciją (ASEM). Pagrindinės susitikimo temos – bendros transporto ir infrastruktūros vizijos sukūrimas, prekybinių srautų skatinimas, ES-Azijos bendradarbiavimo civilinės aviacijos srityje stiprinimas, taip pat globaliniai aplinkosaugos aspektai transporto sektoriaus veikloje.