BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvoje besilankantys EK atstovai aptarė krovininių automobilių eilių pasienyje problemas

Data

2006 12 14

Įvertinimas
0

Lietuva pasirengusi pagal galimybes prisidėti prie Europos Sąjungos ir Rusijos pasienio postų pralaidumo gerinimo, teigė susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius gruodžio 14 d. vykusiame susitikime su Lietuvoje viešinčiu Europos Komisijos Įmonių ir pramonės generalinio direktorato Reguliavimo politikos direktoriumi Michel Ayral.

EK atstovai teigė atvykę į Lietuvą išsiaiškinti visas aplinkybes dėl šių metų lapkričio pabaigoje susidariusių didelių krovininių automobilių eilių Lietuvos – Latvijos pasienyje.

Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos bei Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ atstovai, aptarta tuo metu Lietuvos – Latvijos pasienyje susidariusi padėtis.

EK Įmonių ir pramonės generalinio direktorato Reguliavimo politikos direktoriaus M. Ayral teigimu, Europos Komisija nori rimtai įsigilinti bei išsamiai išanalizuoti visus šios problemos aspektus bei surasti galimus panašių atvejų sprendimo būdus. „Tačiau svarbiausia, kad panaši situacija Lietuvos – Latvijos pasienyje nepasikartotų ateityje“,- teigė M. Ayral.

M. Ayral pažymėjo, kad visos ES šalys turi vienodai laikytis visuotinai priimtų teisės aktų, taip pat ir dėl ES vidinės sienos kirtimo. Europos Komisija, kaip ir Lietuva, iki šiol nėra gavusi jokių oficialių paaiškinimų iš Latvijos pusės dėl lapkričio pabaigoje susidariusios sudėtingos padėties Lietuvos – Latvijos pasienyje.

EK atstovų teigimu, iš pokalbių su „Linavos“ bei valstybės institucijų atstovais išaiškėjo nemažai infrastruktūros problemų kertant Latvijos – Rusijos sieną.

Jei panaši situacija pasienyje pasikartotų ir ateityje, M. Ayral pasiūlė Lietuvos atstovams nedelsiant kreiptis į EK.

Penktadienį EK atstovų delegacija lankysis Latvijoje.