BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos antrokams – knygelės apie saugų eismą

Data

2015 11 19

Įvertinimas
0
IMG_0909.JPG

Šį  gruodį visi Lietuvos antrokai sulauks dovanų – jiems mokyklose bus išdalintos knygelės „Saugaus eismo užduotėlės“. Vaikai ne tik susipažins su kelio ženklais, bet ir sužinos, kaip saugiai pereiti gatvę, kam reikalingi atšvaitai, taip pat ras naudingų patarimų ir galės pasitikrinti savo žinias pateikiamuose testuose. Leidinys vaikams parengtas bendradarbiaujant Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) bei Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM).

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius šias knygeles šiandien perdavė švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei, kad jos būtų išdalintos visiems šalies antrokams. Iš viso savivaldybes pasieks 30 tūkst. tokių leidinių.

„Mūsų tikslas – atsakingą eismo dalyvį ugdyti nuo mažens. Todėl labai svarbu, kad pradinių klasių mokiniai, kurie jau pradeda savarankiškas keliones iš namų į mokyklas, keliauja į būrelius, elgtųsi kelyje saugiai. Tikimės, kad ši knygelė prisidės prie jaunųjų eismo dalyvių ugdymo ir saugumo“, – sakė susisiekimo ministras R. Sinkevičius.

„Saugaus eismo užduotėlės“ – tai savotiškas saugaus eismo pradžiamokslis. Čia antrokai ras kelių eismo taisyklių, taip pat užduočių, testą ir net trumpą žaidimą. Spręsdami užduotis, vaikai dar kartą įtvirtins gautas žinias ir pakartos kelių eismo taisykles. Pasak švietimo ir mokslo ministrės A. Pitrėnienės, pradinių klasių mokiniai saugaus eismo turi būti mokomi patraukliai, linksmai.

„Šis leidinys taip pat gali padėti bandant suprasti atsakomybės, atidumo, savitarpio pagalbos, o kartu – ir visuomenės nustatytų taisyklių svarbą mūsų gyvenime. Todėl joje pateiktos užduotys gali būti atliekamos ir pasaulio pažinimo, dorinio ugdymo, kūno kultūros ar kitų dalykų pamokose ar veiklose“, – kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.

„Saugaus eismo užduotėlės“ – ne pirmas bendras LAKD ir ŠMM projektas. Institucijos bendradarbiauja ir kasmet rengdamos Lietuvos mokinių konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“. Dalyvaudami konkurse, kelių eismo taisyklių mokosi ar jas pasikartoja visų amžiaus grupių mokiniai – nuo 1 iki 12 klasių. Ypač daug dalyvių kasmet sulaukia šio konkurso dalis „Šviesoforas“, kur savo žinias apie saugų eismą įtvirtina pradinių klasių moksleiviai.

Saugaus eismo dalyvių elgesys – vienas iš Valstybinės saugaus eismo plėtros 2011–2017 metų programos prioritetų. Šioje programoje daug dėmesio skiriama eismo dalyvių elgesiui keliuose gerinti – eismo dalyvių švietimui ir kontrolei saugaus eismo srityje užtikrinti, vaikų saugaus eismo kultūros įgūdžiams ugdyti švietimo įstaigose. Prie šios programos įgyvendinimo prisideda LAKD ir ŠMM.