BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


„Lietuvos geležinkeliai“ viešina informaciją apie vidaus sandorius

Data

2017 02 03

Įvertinimas
0
630M.jpg

Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ stiprina viešumo ir skaidrumo principus savo veikloje. Šiandien paskelbta informacija apie „Lietuvos geležinkelių“ vidaus sandorius su antrinėmis įmonėmis.

„Lietuvos geležinkeliai“ nuosekliai laikosi pozicijos, kad viešumas yra vienas svarbiausių kriterijų skaidrumui užtikrinti. Būtent viešumas gali užtikrinti, kad įmonių grupėje nebūtų piktnaudžiaujama vidaus sandoriais. Todėl „Lietuvos geležinkeliai“ nusprendė paviešinti visų įmonių, kurios buvo susijusios su vidaus sandoriais, pavadinimus.

„Vidaus sandoriai kai kuriais atvejais gali padėti įmonei veikti efektyviau, nes galima reikalingą prekę ar paslaugą nusipirkti per labai trumpą laikotarpį. Tačiau tuo negali būti piktnaudžiaujama, kai vidaus sandoris pasirenkamas tik tam, kad būtų išvengta viešųjų pirkimų procedūrų. Geriausia apsauga nuo tokio piktnaudžiavimo – viešumas. Šio principo laikysimės ir ateityje“, - kalbėjo „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Šiandien paskelbta informacija apie 2015 ir 2016 m. „Lietuvos geležinkelių“ sudarytus vidaus sandorius su penkiomis antrinėmis įmonėmis: „Geležinkelio tiesimo centru“, „Geležinkelių aplinkosaugos centru“, „Geležinkelių projektavimu“, „Gelsauga“ ir Vilniaus lokomotyvų remonto depu. Atskleidžiamos ir bendros vidaus sandorių sumos, visiems subrangovams atitekusi dalis bei subrangovų pavadinimai.

2015 m. „Lietuvos geležinkeliai“ su antrinėmis įmonėmis sudarė sutarčių iš viso už 76,5 mln. eurų. Iš šios sumos 18,7 mln. eurų (24 proc.) atiteko antrinių įmonių subrangovams. 2016 m. sudaryta sutarčių už 89,1 mln. eurų. Subrangos suma – 12,4 mln. eurų (14 proc.). Iš visų sandorių išsiskyrė statybos darbai. Nors sandorių su „Gelsauga“ sumos palyginti nedidelės, tačiau kai kuriais atvejais subranga viršijo 90 proc. sutarties vertės. Šiuo metu „Gelsauga“ jau yra atsisakiusi statybos darbų veiklos.

Šiemet „Lietuvos geležinkeliai“ jau paviešino informaciją ir apie bendrovės skirstytą paramą – įvardyti visi gavėjai, kuriems „Lietuvos geležinkeliai“ skyrė pinigų 2014-2016 m.

Daugiau informacijos apie vidaus sandorius čia.