BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos ir Baltarusijos ministrai – už efektyvią transporto jungtį tarp Klaipėdos ir Minsko

Data

2017 12 15

Įvertinimas
1
LT_BY.jpg

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis šiandien susitikime su Baltarusijos transporto ir komunikacijų ministru Anatolijumi Sivaku aptarė sėkmingai veikiančią baltarusiškų krovinių gabenimo grandinę, naudojantis AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto paslaugomis, taip pat – dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas, kuriant reikalingą logistikos ir transporto grandinę Kinijos krovinių pervežimui per Lietuvą.

„Lietuva ir Baltarusija pasirengusios suteikti Kinijos tarptautiniams traukiniams konkurencingas paslaugas tranzitui į Europą. Matydama sparčiai augančius krovinių srautus, bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ pasirengusi pasiūlyti papildomus pervežimų ir krovos pajėgumus Šeštokų terminale“, – pažymėjo susisiekimo ministras R. Masiulis.

Ministrai susitikime aptarė šį mėnesį pasiektą rezultatą – pradėjo kursuoti elektriniai traukiniai tarp Vilniaus ir Minsko, taip pat tarėsi dėl galimybių siekti dar labiau sutrumpinti traukinių kelionės laiką. Abiem kaimyninėms šalims gera žinia yra ir šiemet pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas (memorandumas) tarp Minske kuriamo industrinio parko „Didysis akmuo“ ir Kauno bei Vilniaus intermodalinių terminalų.

Susitikime taip pat tartasi dėl Lietuvos ir Baltarusijos glaudesnės partnerystės plėtojant konteinerinio traukinio „Vikingas“ projektą, siekiant šio traukinio paslaugomis sudominti Skandinavijos šalis ir  stiprinti jo pozicijas Juodosios jūros regiono šalyse.

Šiais metais „Vikingu“ pervežtų krovinių apimtys, palyginti su 2016 metais, augo net 40 proc.