BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos ir Ukrainos tarpvyriausybinės komisijos posėdyje planuojama aptarti šalių bendradarbiavimą

Data

2004 09 15

Įvertinimas
0

Trečiadienį, rugsėjo 16 d., Susisiekimo ministerijos sekretorius Arvydas Vaitkus pirmininkavo Susisiekimo ministerijos, Muitinės departamento, Pasienio kontrolės punktų, AB „Lietuvos geležinkeliai“, UAB  „Panerių terminalo“ ir kt. suinteresuotų institucijų atstovų pasitarimui, kuriame buvo aptarti būsimame Lietuvos ir Ukrainos tarpvyriausybinės komisijos posėdyje ketinami apsvarstyti klausimai.

8-ajame tarpvyriausybiniame Lietuvos ir Ukrainos komisijos posėdyje ketinama nagrinėti IX transporto koridoriaus, intermodalinių pervežimų plėtros, kombinuotų vežimo traukinio „Vikingas“ eksploatavimo gerinimo, kitus Lietuvos ir Ukrainos transporto bei prekybos  bendradarbiavimo plėtros klausimus.

Pasitarime buvo pažymėta, kad Lietuva ir Ukraina palaiko gerus tarpusavio santykius vežant krovinius ir keleivius kelių transportu. 2004 m. Ukraina Lietuvai skyrė 6700 leidimų vežti krovinius, per pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, 5,3 proc. išaugo Ukrainos krovinių apyvarta Klaipėdos uoste.

Aptardami kombinuotų vežimų traukinio „Vikingas“ (Odesa/Iljičiovskas-Klaipėda) eksploatavimo klausimus, pasitarimo dalyviai konstatavo, kad Susisiekimo ministerijai pavyko išspręsti šio traukinio muitinės tikrinimo problemas.  Buvo pažymėta, kad šiais metais, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu,  gerokai išaugo konteinerių, vežamų šiuo traukiniu, skaičius, tačiau reikėtų rūpintis tolesniu jo eksploatavimo gerinimu. Siekdama didesnio „Vikingo“ apkrovimo, Lietuva į Ukrainą galėtų eksportuoti šaldytą žuvies produkciją. Tačiau kol kas tai daryti nėra galimybių, nes Ukrainoje nėra stočių, kuriose būtų galima iškrauti šaldytą produkciją. A. Vaitkaus nuomone, šį klausimą taip pat galima būtų apsvarstyti būsimajame Lietuvos-Ukrainos tarpvyriausybinės komisijos posėdyje.