Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos oro uostai tapo patogesni žmonėms su negalia

Data

2008 07 28

Įvertinimas
0

 

Tarptautiniai Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai pilnai pasiruošė vykdyti ES rezoliuciją dėl neįgaliųjų ir ribotos judėsenos žmonių galimybės patogiai keliauti oro transportu, kuri įsigaliojo liepos 26 d. Tarptautiniuose oro uostuose įrengtos specialios neįgaliųjų keleivių atvykimo ir aptarnavimo vietos, skelbiami kontaktiniai adresai specialistų, kurie suteiks pagalbą keliautojams, sukurti specialūs interneto puslapiai. 

 „Vieninga oro paslaugų rinka turėtų būti naudinga visiems piliečiams. Todėl neįgalūs ir ribotos judėsenos asmenys turi turėti galimybę keliauti oro transportu kaip kiti piliečiai“  - rašoma Europos Parlamento ir Tarybos  reglamente, kuris įsigaliojo š. m. liepos 26 d.  

Vilniaus tarptautinis oro uostas neįgaliems ir ribotos judėsenos keleiviams aptarnauti pritaikytas    jau nuo 2006 metų. Pastačius naują terminalą, paslaugų spektras buvo išplėstas, o nuo liepos 25 d. sostinės oro uoste suteikiama pagalba atitinka ES rezoliucijos reikalavimus - terminalų prieigose įrengtos ribotos judėsenos keleivių aptarnavimo vietos, pranešama informacija apie atskrendančius keleivius, kuriems bus reikalinga tokia pagalba, sukurti informaciniai puslapiai interneto svetainėse  ir kita.

Patogios sąlygos keliauti oro transportu taip pat sudarytos Kauno bei Palangos tarptautiniuose oro uostose. Neįgaliems ir ribotos judėsenos žmonėms sudarytos sąlygos iš specialiai nustatytos atvykimo vietos nuvykti į orlaivį, o atskridus – nuvykti į specialią vietą, iš kur keleivis galėtų tęsti kelionę toliau. Pagalbos teikimas organizuojamas taip, kad neatsirastų papildomos pertraukos, užtikrinant aukšto lygio ir lygiaverčius aptarnavimo standartus nepriklausomai nuo  oro uosto arba  vežėjo. 

Įgyvendinant ES reglamento reikalavimus Lietuvos tarptautiniai oro uostai įdarbino specialistus, galinčius aptarnauti neįgaliuosius bei organizavo  personalo apmokymus.

Vilniaus ir Kauno oro uostuose nustatyti pagalbos teikimo kokybės standartai. 

Šio reglamento įgyvendinimą bei nuostatų taikymą Lietuvos oro uostuose kontroliuoja Civilinės aviacijos administracija, kuri taip pat nagrinės keleivių skundus dėl reglamento nuostatų pažeidimų.