BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos paštininkai Pasaulinės pašto sąjungos kongrese Bukarešte ( Rumunija)

Data

2004 09 16

Įvertinimas
0

Susisiekimo ministro Zigmanto Balčyčio vadovaujama Lietuvos delegacija dalyvavo  Pasaulinės pašto sąjungos (PPS) 23-jame kongrese Bukarešte (Rumunija), kuriame buvo svarstomas ir vienas iš Lietuvai aktualių klausimų - atsiskaitymai tarp šalių.

Tarp kitų kongreso  klausimų, kuriuos svarstė per du tūkstančius delegatų iš įvairų šalių – Pasaulinės pašto sąjungos finansinė ataskaita, pakeitimai dėl įnašų, pašto paslaugų kokybės, saugumo, standartizavimo, muitinės paslaugų bei kiti klausimai. Diskusijos vyko net devyniose komisijose. Vienas iš svarbiausių Kongreso klausimų - naujo PPS Tarptautinio biuro generalinio direktoriaus rinkimai.

Pasaulinė pašto sąjunga, įkurta 1874 m. spalio 9 d. (dabar  tai – pasaulinė pašto diena), yra viena seniausių tarptautinių organizacijų pasaulyje. Nuo 1948 m. PPS yra viena iš Jungtinėms Tautoms priklausančių organizacijų. PPS narėmis yra 190 valstybių. Lietuva įstojo į Pasaulinę pašto sąjungą 1922 m. sausio 1 d. Atgavusi nepriklausomybę, mūsų šalis atstatė savo narystę šioje pasaulinėje organizacijoje 1992 metais.

Pasaulinė pašto sąjunga – specializuota institucija tarptautiniams pašto ryšiams organizuoti ir plėtoti – sudaro bendrą pašto teritoriją, kurioje keičiamasi įvairių rūšių korespondencija, garantuojama korespondencijos tranzito laisvė. Aukščiausias  PPS organas yra  Pašto kongresas, kurio posėdžiai pagal reglamentą vyksta kas  penkeri metai. Lietuva Pasaulinės pašto sąjungos kongrese po narystės atstatymo dalyvauja antrą kartą.