BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos transporto saugos administracijoje įsteigta Patariamoji taryba

Data

2018 12 18

Įvertinimas
0
IMG_7327.JPG

Susisiekimo ministerija, siekdama didinti Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) veiklos efektyvumą ir užtikrinti skaidresnį jos valdymą, įsteigė patariamąją darbo grupę – Patariamąją tarybą. Tarybos nariai dalinsis savo patirtimi ir įžvalgomis dėl viešojo sektoriaus efektyvumo didinimo, verslo aplinkos gerinimo, administracinės naštos mažinimo bei visuomenės ir valstybės intereso užtikrinimo.

„Gerosios valdysenos principai, jau keletą metų taikomi valstybės valdomose įmonėse, duoda apčiuopiamų rezultatų. Šių principų perkėlimas į susisiekimo sektoriaus įmones leido pasiekti dešimtimis milijonų eurų didesnį pelną. Dabar žengiame kitą žingsnį, gerosios valdysenos principus perkeldami ir į biudžetines įstaigas. Nors jos ir nesiekia pelno, tačiau nuo jų veiklos efektyvumo priklauso valstybės patrauklumas investicijoms, naujų darbo vietų kūrimas bei papildomos įplaukos į biudžetą iš privataus sektoriaus ekonominės veiklos“, – sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Pirmajame posėdyje Patariamosios tarybos nariai ir LTSA atstovai pasidalino savo profesine patirtimi dalyvaujant privačių įmonių bei viešojo sektoriaus įstaigų valdyme. Tarybos nariams pristatyta įstaigos veikla, strategija ir naudojami LEAN metodai.

LTSA vadovybė išgirdo Patariamosios tarybos narių lūkesčius ir viziją, kaip jie galėtų prisidėti prie efektyvesnio įstaigos valdymo.

„Vadovauti šiuolaikinei organizacijai šiandieniniam vadovui tikras iššūkis. Norisi kurti pridėtinę vertę visuomenei ir siekiant strateginių įstaigos tikslų užtikrinti darbuotojų gerovę. Kartais kasdieniai darbai, dalykiniai posėdžiai ir susitikimai vadovą įtraukia tiek, kad natūraliai pritrūksta laiko užtikrinti platų visų sričių matymą. Džiaugiuosi, kad Patariamoji taryba padės nenukrypti nuo svarbiausių tikslų, įneš naujo požiūrio ir netradicinių sprendimų tradicinėms ir netradicinėms situacijoms spręsti“, – apie Susisiekimo ministerijos sprendimą įsteigti Patariamąją tarybą sakė LTSA direktorius Genius Lukošius.

Iki kito Patariamosios tarybos posėdžio sutarta supažindinti tarybos narius su įstaigos 2018 m. strateginio plano įgyvendinimo ataskaita ir pateikti pastaboms 2019 m. strateginio plano projektą.

Patariamosios tarybos pirmininku tapo tarybos narių vienbalsiai išrinktas nepriklausomas narys Giedrius Kadziauskas – inspekcijų reformų konsultantas, pastaruosius 5 metus kartu su Pasaulio banku konsultavęs inspekcijas ir vyriausybes Lenkijoje, Graikijoje, Ruandoje, Moldovoje, Mongolijoje, Kirgizstane ir kitur. Šioje taryboje taip pat dalyvauja Susisiekimo ministerijos kanclerė Inga Černiuk, Susisiekimo ministerijos vyriausiasis patarėjas Darius Kuliešius, Ūkio ministerijos Įmonių teisės ir verslo aplinkos gerinimo departamento direktorė Milda Kaupelienė ir nepriklausomas narys bendrovės „Google Lietuva“ darbuotojas Tomas Gulbinas.