BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos transporto sektoriaus augimą 2015 metais paskatino aktyvi veikla ir naujos rinkos

Data

2015 12 10

Įvertinimas
0
IMG_8633.jpg

„Nors dėl embargo Rusijos užimama rinkos dalis susitraukė beveik dešimtadaliu, tai nesutrukdė Lietuvos transporto sektoriaus augimui. Mažėjantis prekių srautas tarp Europos Sąjungos ir Rusijos paskatino didesnį Lietuvos transporto ir logistikos įmonių aktyvumą kitose rinkose“, – vakar Logistikos ir transporto forume sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Transporto sektoriaus indėlis į Lietuvos bendrąjį vidaus produktą (BPV) šių metų pirmą pusmetį, palyginti su 2014 m. analogišku laikotarpiu, padidėjo 0,3 proc. ir sudarė 13,7 proc. viso Lietuvos BPV.  

Transporto paslaugų eksportas 2015 m. pirmą pusmetį siekė 1759,8 mln. eurų (atitinkamu 2014 m. laikotarpiu – 1728,4 mln. eurų) ir sudarė 60,72 proc. viso Lietuvos paslaugų eksporto. Gerokai išaugo paslaugų eksportas į Austriją (36,9 proc.), Daniją (35,6 proc.), Prancūziją (16,4 proc.), Vokietiją (0,1 proc.).

Kitąmet Lietuvos transporto paslaugų eksportą nuo Rusijos rinkos planuojama nukreipti į Šiaurės Europos (Švedija, Suomija), Vakarų ir Vidurio Europos (Prancūzija, Vokietija, Lenkija) ir Azijos (Kazachstanas, Kinija) rinkas.

Lietuvai ypač patraukli didelė ir potenciali Azijos rinka, kurią Naujuoju Šilko keliu siekiama sujungti su Vakarų Europa.