2021-05-03

Lietuvos vežėjams užtikrinta pakankamai leidimų gabenti krovinius tarp Lietuvos ir Rusijos

Lietuvos ir Rusijos derybinių grupių sutarimu Lietuvos vežėjams užtikrintas pakankamas metinis leidimų kiekis gabenti krovinius tarp Lietuvos ir Rusijos Federacijos bei tranzitu per šią šalį. Šiais metais mūsų vežėjai gaus apie 40 proc. daugiau leidimų nei 2020 m.

„Šiais metais derybose siekėme maksimaliai patenkinti Lietuvos vežėjų poreikius, taip užtikrinant sąlygas jų nepertraukiamai veiklai ir konkurencingumui. Kelionės leidimai jau  pasiekė  Lietuvą. Bendras institucijų darbas ir pasiekti rezultatai užtikrins nepertraukiamą veiklą, gabenant krovinius tarp abiejų šalių“, – sako ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vadovo pareigas laikinai einantis Tomas Pilukas.

Kelionės leidimus, reikalingus kroviniams tarp Lietuvos ir Rusijos Federacijos gabenti, vežėjams nuo gegužės 3 d. skirsto Lietuvos transporto saugos administracija.

Susisiekimo ministerija mišriosios komisijos  posėdyje dėl krovinių vežimo tarptautiniais maršrutais kelių transporto priemonėmis dalyvavo kartu su Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos nacionaline vežėjų automobiliais asociacija LINAVA, Lietuvos vežėjų sąjunga, Tarptautiniu transporto ir logistikos aljansu.