BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos vidaus vandenyse – daugiau šviečiančiais ženklais paženklintų ruožų

Data

2015 04 27

Įvertinimas
0
Lietuvos vidaus vandenyse – daugiau šviečiančiais ženklais paženklintų ruožų
Lietuvos vidaus vandenyse – daugiau šviečiančiais ženklais paženklintų ruožų
Vidaus vandens kelių direkcijos (VVKD) duomenimis, šį sezoną šviečiančiais ženklais papildomai paženklintas Kauno marių farvaterio ruožas Rumšiškės–Kruonio hidroelektrinė ir Nemuno ruožas Kaunas–Kulautuva.
 
Šviečiantys navigaciniai ženklai taip pat žymi farvaterį Nemuno ruože Smalininkai–Klaipėda. VVKD atkreipia dėmesį, kad pasienio ruože Smalininkai–Rusnė šviečiančiais ženklais farvateris paženklintas tik dešinėje (Lietuvos) pusėje. Kuršių mariose šviečiančiais ženklais žymimas farvateris nuo Atmatos žiočių iki Klaipėdos valstybinio jūrų uosto ir nuo Nidos uosto iki Lietuvos valstybinės sienos.
 
Šį sezoną Nemunu bus galima laisvai praplaukti po naujuoju Sovetsko tiltu. Pernai dėl statybos darbų laivyba ties tiltu buvo labai apribota.
 
Laivybai taip pat parengtas Nemuno aukštupys ir Kauno marios. Ruožuose Druskininkai–Liškiava ir Žemaitkiemis–Kruonio HE farvaterį žymi nešviečiantys navigaciniai ženklai, o nuo Kruonio HE iki Kauno HE – šviečiantys.
 
VVKD primena, kad Nemuno upėje (už farvaterio ribų) yra hidrotechnikos statinių – bunų, kurių, esant aukštesniam vandens lygiui, nesimato, todėl būtina vadovautis farvaterį žyminčiais ženklais. Dešinioji farvaterio pusė yra ženklinama raudonais kelio ženklais, o kairioji – žaliais.
 
Gegužės 15 d. prasidės navigacija Neries upe Vilniaus miesto ribose ruože Žaliasis tiltas – Valakampių tiltas. Farvateris bus paženklintas nešviečiančiais navigaciniais ženklais. Laivybos sezonas šiame ruože tęsis iki spalio 15 d.
 
Patikslinus Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijos pietinę ribą, šiemet pasikeitė vidaus vandenų kelio pradžia ir ženklinimas ties Klaipėdos valstybiniu jūrų uostu. Išsamesnė informacija pateikiama VVKD interneto svetainėje www.liwa.lt.
 
Bendras Lietuvos Respublikos vidaus vandenų kelių ilgis – 915,1 km, iš jų 820,1 km yra valstybinės reikšmės. Laivybos sezonas, prasidėjęs balandžio 25 d., truks 199 paras iki lapkričio 9 d.