BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Miestiečiai raginami keisti keliavimo įpročius, o savivaldybės – plėtoti darniam judumui reikalingą infrastruktūrą

Data

2018 09 16

Įvertinimas
0
5367_1e4475fceffc4cd4da49e6e9c8385ef6.jpg

Prasidedant Europos judumo savaitei susisiekimo ministras Rokas Masiulis kviečia gyventojus keisti keliavimo įpročius mieste, rinktis aplinkai draugiškas susisiekimo priemones, keliauti pėsčiomis, o savivaldybes ragina plėtoti darniam judumui reikiamą infrastruktūrą.

Šiemet Europos Komisijos inicijuojamos judumo savaitės tema – „Transporto daugiarūšiškumas“, judėjimui mieste kviečianti išbandyti įvairias darnias susisiekimo priemones bei derinti jas tarpusavyje.

„Miestai ir jų gyventojai paprastai kenčia nuo eismo spūsčių, triukšmo ir oro taršos, o darnus judumas, aplinkai draugiškos susisiekimo priemonės, keliavimas derinant skirtingus būdus padeda spręsti šias problemas. Suprantama, reikalingas ir pačių miestiečių įsitraukimas. Europos judumo savaitę kviečiu atlaisvinti užsikimšusias gatves, keliauti pėsčiomis, rinktis ekologiškas transporto priemones, pavyzdžiui, uperį, kuriuo sostinėje galima persikelti per upę“, –  sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Šalies miestuose kelionės automobiliu iš namų į darbą sudaro bene didžiausią visų kelionių dalį. „Miestai turi pasiūlyti gyventojams alternatyvius susisiekimo būdus, kurie jiems būtų tokie pat patrauklūs ir patogūs, kaip ir kelionė automobiliu.  Tai padėtų keisti nusistovėjusius visuomenės keliavimo įpročius, o ilgainiui sulauktume mažesnių spūsčių ir švaresnio oro miestuose“, – teigia ministras R. Masiulis.

 

Darnaus judumo mieste planus jau turi 15 savivaldybių


18 Lietuvos miestų, kuriuose gyvena daugiau kaip 25 tūkst. gyventojų, taip pat miestai, turintys kurorto statusą, iki rudens pabaigos  turės parengtus ir patvirtintus darnaus judumo mieste planus (DJMP), kuriuos įgyvendinus pagerės miestiečių gyvenimo ir keliavimo kokybė, didžiuosiuose miestuose sumažės automobilių spūstys. DJMP jau parengė ir patvirtino 15 savivaldybių.

Jonava, Druskininkai, Tauragė, Mažeikiai, Visaginas, Utena, Kėdainiai, Palanga, Birštonas, Neringa,  Alytus, Telšiai, Šiauliai, Panevėžys, Klaipėda – tai miestai, kurių DJMP šiuo metu jau yra parengti ir patvirtinti.

Savivaldybės, jau turinčios parengtus ir patvirtintus DJMP, planuoja įsigyti 22 elektrinius autobusus, 15 CNG autobusų, rekonstruoti 212 viešojo transporto stoteles, nutiesti daugiau kaip 140 km naujų bei rekonstruoti 120 km jau esamų dviračių ir pėsčiųjų takų, įrengti beveik 620 naujų dviračių saugyklų ir 18 remonto stotelių. Klaipėdos savivaldybės planuose – 3 kombinuotų kelionių jungčių aikštelių įrengimas, esamos dviračių dalijimosi sistemos plėtra, Panevėžyje – naujos dviračių dalijimosi sistemos įrengimas. 

Beveik visos savivaldybės savo planuose yra numačiusios rekonstruoti pavojingas sankryžas, įrengti gatvių, pėsčiųjų takų ar pėsčiųjų perėjų apšvietimą, diegti elektronines keleivių informavimo sistemas, didelį dėmesį skirti susisiekimo infrastruktūros pritaikymui specialiųjų poreikių turintiems žmonėms.

 

Lietuva – pirmoji Europoje pagal pažangą darnaus judumo miestuose planavime

Europos Komisijos finansuojamo projekto „Prosperity“ koordinatorių vertinimu, Lietuva nuo 2011 m. padarė didžiausią pažangą Darnaus judumo mieste planų (DJMP) skatinime, rengime ir įgyvendinime, ir dabar kartu su Belgija, Norvegija, Ispanija ir Prancūzija patenka prie pirmosios kategorijos šalių, turinčių gerai išvystytą darnią miestų susisiekimo planavimo sistemą, kuri remiama nacionaliniu lygmeniu.

Prosperity“ – tai ES finansuojamas projektas, kuriuo siekiama paskatinti darnaus judumo mieste planų rengimą ir įgyvendinimą 250 savivaldybių dvylikoje ES šalių.