copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ministras J. Narkevič: Lietuvos paštas teiks daugiau paslaugų regionuose

Data

2020 10 05

Įvertinimas
0
ministras.jpg

Susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič su AB Lietuvos pašto valdybos pirmininku Mindaugu Kyguoliu ir generaline direktore Asta Sungailiene aptarė galimybes plėsti pašto teikiamas finansines paslaugas ir kuo labiau didinti jų prieinamumą šalies regionuose.

„Lietuvos pašto tinklas yra svarbi priemonė, leidžianti pasiekti visus šalies regionus. Mūsų tikslas – panaudojant šią infrastruktūrą teikti kuo platesnes finansines paslaugas ir gerinti jų prieinamumą regionų gyventojams ir smulkiajam verslui. Svarstome įvairias galimybes – steigti specializuotą Lietuvos pašto banką, plėsti šiuo metu teikiamų finansinių paslaugų spektrą bei gerinti šiuo metu rinkoje esamų paslaugų prieinamumą“, – sakė susisiekimo ministras J. Narkevič.

Specializuoto banko steigimo ir veiklos perspektyvinę apžvalgą parengė advokatų kontora TGS Baltic ir KPMG Baltics. Vertinimas parodė, kad bendrovei reikėtų imtis papildomų veiksmų, kad ji atitiktų banko akcininkui keliamus reikalavimus, taip pat užsitikrinti papildomą finansavimą. Atsižvelgiant į steigimo proceso sudėtingumą, šie parengiamieji darbai galėtų užtrukti nuo 4 iki 6 metų. Ekonominė analizė parodė, kad tokio banko veiklai užtikrinti kasmet būtų reikalingos valstybės investicijos, o veikla net ir tolimoje perspektyvoje neatneštų teigiamos grąžos.

Atsižvelgiant į teisinius ir ekonominius aspektus, išskirtos pašto finansinių paslaugų plėtros alternatyvos – tęsti ir plėtoti finansines paslaugas pagal šiuo metu Lietuvos pašto turimą elektroninių pinigų įstaigos licenciją, taip pat plėsti šių paslaugų prieinamumą regionuose. Pažymėtina, kad šiuo metu Lietuvos paštas teikia įvairias finansines paslaugas – pristato ir išmoka pensijas, socialines išmokas, surenka įmokas, atlieka vietines ir tarptautines perlaidas ir kt. Atsižvelgiant į Lietuvos gyventojų poreikius, teikiamų finansinių paslaugų spektrą būtų galima plėsti tarpininkaujant kitoms finansinėms įstaigoms.

Rinkos tyrimo metu buvo nustatyta, kokių finansinių paslaugų gyventojams labiausiai reikia regionų paštuose. Atsižvelgiant į gyventojų poreikius, jau artimiausiu metu Lietuvos paštas teiks daugiau paslaugų: šiemet už paslaugas bus galima atsiskaityti kortelėmis visuose pašto skyriuose (iki šiol buvo tik 70 proc.); iki metų pabaigos dviejuose rajonuose startuos galimybė atsiskaityti kortelėmis pas mobiliuosius laiškininkus; kitais metais planuojama pradėti teikti galimybę išsigryninti pinigus paštuose. Taip pat diskutuojama su bankais dėl tarpininkavimo aptarnaujant klientus paštuose, numatoma toliau tobulinti ir plėsti dabar teikiamas finansines paslaugas, susijusias su įmokomis, paskolomis, draudimu.