2024-04-19

Ministras M. Skuodis Egipte tarsis dėl transporto jungčių plėtros ir bendradarbiavimo

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sekmadienį išvyksta į Egiptą, kur su šios šalies transporto, komunikacijos ir informacinių technologijų, civilinės aviacijos ministrais ir kitais aukštais pareigūnais tarsis dėl galimybių plėtoti transporto jungtis ir didinti krovinių srautus. Ministrai aptars galimybes inicijuoti sutarties aviacijos srityje, kuri atvertų kelius reguliariems tiesioginiams skrydžiams tarp Lietuvos ir Egipto ir kuriais itin domisi oro vežėjai bei kelionių organizatoriai, pasirašymą.

Vizito metu balandžio 22–24 dienomis numatomi M. Skuodžio susitikimai su Egipto transporto ministru Kamel Al Waziru,  komunikacijos ir informacinių technologijų ministru Amr Talaat, civilinės aviacijos ministru Mohamedu Abbas Helmy Hashemu. Ministrai susitikimuose, be kita ko, aptars ir šalių tiesioginį susisiekimą oru, transporto ir logistikos skaitmenizavimo, tvarumo didinimo, 5G plėtros ir kitus klausimus.

Lietuvos susisiekimo ministras taip pat lankysis didžiausiame šalyje Aleksandrijos jūrų uoste, kur pristatys bendradarbiavimo su Klaipėdos uostu galimybes ir investicijas į Klaipėdos jūrų uosto plėtrą, pakvies uosto vadovus atvykti į Klaipėdą.  

Egiptas – viena labiausiai keliautojų iš Lietuvos pamėgtų krypčių Afrikos žemyne. 2023 metais vien užsakomaisiais skrydžiais tarp Lietuvos ir populiariausių Egipto kurortinių miestų keliavo apie 154 tūkst. keleivių.

Pagal tiesioginės laivybos apimtį Klaipėdos uoste Egiptas užima 21 vietą. Pernai į Egiptą ir iš jo per Klaipėdos uostą iš viso buvo gabenta apie 327 tūkst. krovinių.

Unsplash nuotrauka