BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Naujasis terminalas sujungs Klaipėdos ir Švedijos uostus

Data

2015 01 30

Įvertinimas
0
Naujasis terminalas sujungs Klaipėdos ir Švedijos uostus
Naujasis terminalas sujungs Klaipėdos ir Švedijos uostus
„Šis terminalas yra vienas svarbiausių Klaipėdos uoste įgyvendintų projektų. Modernaus terminalo dėka sudarytos palankios sąlygos efektyviai keleivių ir krovinių pervežimų per Klaipėdos uostą plėtrai, skatinamas jūrinis turizmas, kuriama nauda visam uostamiesčiui“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Anot Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus, terminalas naudingas ir tuo, kad išplėtus naujo tipo krovininių laivų (ro-ro) bei keleivinių laivų (ro-pax) infrastruktūros pajėgumus itin padidėjo naujų lengvųjų automobilių sandėliavimo ir distribucijos regione galimybės.

Terminale vienu metu gali švartuotis trys laivai. Terminale įrengtos modernios  reguliuojamos rampos, kurios tinka naujo tipo ro-ro laivams ir gali išlaikyti didelio svorio apkrovas, pritaikytas sunkiasvorei technikai iškrauti.
 
Klaipėdos uosto teritorijoje įrengta visa reikiama infrastruktūra, inžinerinės komunikacijos, kontrolės patikros postai, krovinių saugojimo aikštelės, kurios terminale leis aptarnauti apie 6 mln. tonų krovinių ir apie 500 tūkst. keleivių per metus.