BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Nešioti atšvaitus skatins kelininkai, policijos pareigūnai, autobusų vairuotojai

Data

2010 12 01

Įvertinimas
0
Atšvaitų dalijimo ir propagavimo akciją rengia šiandien bendrą susitarimą pasirašiusi Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Lietuvos kelių policijos tarnyba ir Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“.
 
„Suvieniję keleto institucijų pastangas, sieksime pratinti žmones naudoti paprastą ir efektyvią eismo saugos priemonę – atšvaitus. Nors situacija keliuose pastaraisiais metais gerėja, tamsiu paros metu atšvaitai padėtų išsaugoti dar daugiau gyvybių“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.
 
Susitarimą pasirašiusios institucijos atšvaitų dalinimo ir propagavimo akciją vykdys nuo gruodžio iki kovo mėnesio. Bus siekiama, kad tamsiu paros metu pėstieji, dviratininkai bei vadeliotojai keliuose būtų saugesni, įprastų nešioti atšvaitus ir kitas priemones su šviesą atspindinčiais elementais.
 
Lietuvos automobilių kelių direkcija, pasitelkdama regionines kelių priežiūros įmones ir kelių tarnybų darbuotojus, vykdančius patrulines kelių apžiūras, įteiks atšvaitus ir kitas priemones tamsoje keliu einantiems pėstiesiems, važiuojantiems dviratininkams ir vadeliotojams. Akcijai vykdyti direkcija taip pat perduos 15 tūkst. atšvaitų Lietuvos kelių policijos tarnybai ir 10 tūkst. atšvaitų asociacijai „Linava“.
 
Policijos pareigūnai vykdys eismo dalyvių kontrolę, stebės, ar naudojami atšvaitai. Keliuose tamsoje einantiems ar važiuojantiems eismo dalyviams jie įteiks atšvaitus, iš viso išdalindami 15 tūkst. atšvaitų.
 
Asociacija ,,Linava“ pasirūpins, kad maršrutinių autobusų vairuotojai užmiesčio keliuose įteiktų atšvaitus išlipantiems iš autobuso keleiviams. Taip atšvaitai pasieks ir atokiose vietovėse gyvenančius žmones, primins ir pratins juos naudoti šią eismo saugos priemonę. Autobusų vairuotojai išdalins 10 tūkst. atšvaitų.
 
Tuo pat metu bus vykdoma švietėjiška saugaus eismo veikla, tęsiami projektai „Saugokime vieni kitus kelyje“, „Eismo saugumas bendruomenėse“. Šių projektų dalyviai taip pat bus aprūpinami saugaus eismo priemonėmis.
 
2010 m. sausio–spalio mėnesiais žuvo 77 pėstieji ir 20 dviratininkų, iš jų tamsiu paros metu atitinkamai 42 ir 5. Palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, šiais metais pėsčiųjų ir dviratininkų žūčių tamsoje jau sumažėjo apie 37 proc. Tačiau vis dar daugiau kaip pusė tamsoje žūstančiųjų keliuose yra pėstieji.