BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Nubrėžęs naujas sektoriaus plėtros gaires, baigė darbą XXIV –asis Pasaulinės pašto sąjungos kongresas

Data

2008 08 14

Įvertinimas
0

Rugpjūčio 13 d. Ženevoje baigė darbą XXIV-asis Pasaulinės pašto sąjungos (PPS) kongresas. Beveik mėnesį vykusiame kongreso darbe 2500 dalyvių iš 179 šalių nagrinėjo apie 300 gautų siūlymų ir nutarimų dėl PPS struktūros ir misijos plėtojimo,  diskutavo finansavimo, tarptautinio apsikeitimo laiškais, siuntiniais ir piniginėmis perlaidomis  gerinimo klausimais.

Pasak baigiamajame Kongreso darbo etape  dalyvavusios susisiekimo ministro patarėjos Dalės Andreikėniėnės,  vienas svarbiausių šiame pasauliniame pašto darbuotojų forume priimtų  sprendimų – patvirtinta nauja pasaulinė pašto strategija, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas pašto paslaugoms modernizuoti, gerinti pašto saugumą ir universaliąsias jo paslaugas. Naujojoje strategijoje atkreipiamas dėmesys  teikiamų pašto paslaugų poveikiui aplinkai ir klimato kaitai.

Kongreso dalyviai priimtuose nutarimuose pabrėžė, kad eksploatacinėms procedūroms turės įtakos nauji pašto operatoriams nustatyti saugumo standartai ir tvarkos. Paštai raginami glaudžiau bendradarbiauti su muitinės institucijomis siekiant efektyviau aptikti paštu siunčiamas klastotes arba piratinę produkciją.

Naujai išrinkta PPS Pašto eksploatacinė taryba spalio sesijoje turės išnagrinėti apie 260 naujų Kongreso darbo metu pateiktų siūlymų, keičiančių pašto korespondencijos ir pašto siuntinių reglamentus.

Kitas pasaulinis pašto kongresas įvyks 2012 m . Dohoje (Kataras).